Село Костянтинівка Мелітопольського району з самого ранку готове було зустріти Віце-прем'єр-міністра та супроводжуючих його осіб. Адже, з перерізанням червоної стрічки на газопроводі високого тиску газорозподільної станції №3, у 3600 будинках сільчан має з'явитися блакитне паливо. Як зазначив Андрій Клюєв на урочистому мітингу з цієї нагоди, тепер найбільше село в Україні (12 тисяч населення) повністю газифіковане.
Об'єкт запущено в експлуатацію у рекордно стислий термін – за три місяці. Вартість будівництва склала понад 1 мільйон 745 тисяч гривень. Кошти виділено з обласного бюджету. Роботи здійснювались генеральною підрядною організацією КП МСУ_100 «Сталь конструкція» та субпідрядною організацією ПП «Агробудгаз – 2004».
Євген Червоненко пообіцяв мешканцям Костянтинівки допомогти і у вирішенні ще одної наболілої проблеми – підтоплення. «Вже навесні розпочнеться очищення річки Молочної і спорудження дренажної системи»,- зазначив голова облдержадміністрації. Кошти знову будуть виділені з обласного бюджету.
Після урочистостей Віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, Міністр з надзвичайних ситуацій України Нестор Шуфрич, голова облдержадміністрації Євген Червоненко відвідали полігон, де триває знищення боєприпасів з артилерійських складів під Новобогданівкою.
Оглянувши територію, київські гості залишились задоволені ходом робіт по знищенню артилерійської зброї. Щодоби небезпечних предметів стає на 20 тонн менше. У березні підрозділи МНС обіцяють цю цифру подвоїти.
Роботи з ліквідації боєприпасів ніякої небезпеки населенню навколишніх сіл не несуть. Екологи, санепідстанція регулярно проводять аналізи проб грунту, повітря та води. Всі показники в нормі, - запевняють вони.
Уряд, як відомо, затвердив Програму ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на артскладах під Новобогданівкою. Нею передбачено фінансування робіт лише на 2007 рік у сумі 21 мільйон гривень. 7 мільйонів вже освоєно. Андрій Клюєв запевнив, що кошти надходитимуть регулярно. Роботи мають бути закінчені вже до кінця року, земля рекультивована і передана для сільськогосподарських потреб вже у 2008 році.
Роботи з утилізації зброї ведуть підрозділи МНС з Рівненської, Донецької, Харківської, Сумської, Луганської областей. В Україні вже створено спеціальну комісію з утилізації боєприпасів. Полігон під Новобогданівкою став своєрідною учбовою базою, адже подібних складів артилерійської зброї в країні десятки.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю