У нашій області мешкає понад один мільйон жінок, що складає 54,3 % від всього населення.
Зараз, як зазначалось на засіданні, обласна виконавча влада працює над проектом Регіональної угоди на 2007-2009 роки, де будуть включені зобов'язання щодо дотримання ґендерної політики, зокрема, підбір кадрів на посади керівників, їх заступників, керівників структурних підрозділів, професіоналів, фахівців з урахуванням принципів ґендерної рівності.
У своєму виступі заступник начальника управління сім'ї та молоді Ігор Міщан наголосив, що ще, на жаль,трапляються випадки ґендерної нерівності. Так, при складанні графіків відпусток не враховується точка зору, бажання та право жінок на відпустку в літній період часу, на додаткову відпустку (що особливо стосується жінок, що мають двох або більше дітей віком до 15 років, дітей-інвалідів, жінок, що всиновили дитину).
За оперативними даними у 2006 році зареєстровано 713 звернень з питань попередження насильства, у т.ч. 175 - стосовно насильства щодо неповнолітніх. Офіційно органами внутрішніх справ винесено 402 попередження та 83 захисних приписів.
Ті, кого хвилює дана проблема, не повинні замикатись сам на сам з бідою. В мережі центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді діє 26 спеціалізованих Служб соціальної підтримки сімей. Є вони не лише у великих містах, а в кожному районному центрі. Лише минулого року молодим жінкам та дівчатам з даної тематики надано 491 індивідуальну послугу.
Відділи у справах молоді та спорту разом з відділами культури райдержадміністрацій та міськвиконкомів поширюють найефективніші та прогресивні форми роботи з сім'ями, спрямовані на відродження національних свят та обрядів, підтримку і розвиток історичних традицій українського народу, виховання любові до жінки-матері.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю