Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого 2016 - 09:44

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

Сьогодні виповнюється 45 років з часу ухвалення конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відомої під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування — Рамсар, що в Ірані). Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить до числа 168 країн - Договірних Сторін Конвенції.

Згідно зі статтею 1 Рамсарської конвенції під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм - природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів. Для визначення угідь, які можуть бути заявлені до спеціального Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення, розроблені критерії, серед яких: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо. Кожна країна - Договірна Сторона Конвенції має заявити до Переліку водно- болотних угідь міжнародного значення принаймні одне своє угіддя і взяти його під охорону.

На цей час Перелік включає 2 221 водно-болотне угіддя загальною площею близько 21,421 млн. га. У їх числі і 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га в Україні. З них 22 отримали статус міжнародних у 1995 році, а в 2004 році Бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про надання міжнародного статусу ще 11 водно-болотним угіддям України, які розташовані в межах територій природно-заповідного фонду України.

У 2016 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього - стале джерело засобів для існування».

Статистичні дані свідчать, що існування більш ніж мільярда людей залежить від водно-болотних угідь.

Основними напрямками використання водно-болотних угідь є рибальство та аквакультура, вирощування рису, туризм та рекреація, транспортування людей та товарів річковим та морським транспортом, водозабезпечення тощо.

Реалізація на практиці пріоритетів щодо збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1076-го дня війни

Рятувальники та комунальники Запоріжжя повертають людям дах над головою

Сучасний підхід до поштової логістики: Укрпошта відкрила в Запоріжжі автоматизовану сортувальну лінію

Безпечне тепло: як уникнути пожеж під час опалювального сезону

Безпечне навчання – реальність: у Вільнянську зводять першу «підземну» школу

Премія Кабінету Міністрів України: можливість для молоді

Фермерам допоможуть розмінувати поля: стартував прийом заявок на компенсації

За матеріалами СБУ заочно засуджено депутатку України, яка увійшла до складу окупаційного «окружного Совета депутатов рф»

Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні – Запорізька ОДА: cпільні проєкти та подальша співпраця

Підтримка ВПО та співпраця з громадами регіону: представники обласної влади та Координаційного гуманітарного центру обговорили спільні плани на цей рік

Платформа «Діалог влади та бізнесу»: діючі проєкти підтримки експортерів та інструменти виходу на зовнішні ринки

Забезпечена всім необхідним: як запорізька лікарня підготувалась до надзвичайних ситуацій