За дорученням керівництва області у містах та районах проходять інформаційно-методичні семінари щодо діяльності центрів допомоги учасників антитерористичної операції. Зокрема, керівник обласного центру Олексій Сквордяков провів зустріч у Василівському районі з керівництвом місцевої влади та представниками громадськості.
- Наша мета – сприяти повноцінній інтеграції колишніх солдатів до мирного життя, їх активній участі у справах місцевих громад, реалізації проектів із місцевого розвитку. Важливо, щоб патріотизм та сила духу, яку вони проявили на фронті, трансформувалися в енергію оновлення влади на місцях, - підкресли громадський активіст.
У свою чергу, голова Василівської районної ради Денис Калінін розповів про труднощі з поширенням санаторно-курортних путівок серед учасників АТО. Через ускладнену процедуру державних закупівель вони виділяються лише наприкінці року. Але взимку знайти бажаючих дуже складно, для сільських жителів дається взнаки і залежність від домашнього господарства. У тих, хто вже побував на оздоровленні, чимало нарікань було на ставлення персоналу в окремих закладах, зокрема, «Оризонт» та «Феофанія». Також варто спростити вибір навчального закладу для професійної підготовки демобілізованих за державні кошти. Через бюрократичні перешкоди замість того, щоб навчатися у місцевій автошколі, люди змушені їхати до Запоріжжя, витрачати гроші та час.
У Токмацькому районі побували начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко з волонтерами. За словами заступника голови райдержадміністрації, учасника АТО Володимира Братищенка, акцент насамперед робиться на патріотичному вихованні, проведенні уроків мужності, національних військово-спортивних ігор за участю захисників. Активно допомагають армійцям учні Новогорівської школи, які зібрали для передової кілька центнерів продуктів, теплих речей, десятки малюнків та оберегів. На знак подяки посадовець подарував шкільному музею 80-міліметрову мінометну міну, розмальовану національними візерунками, яку привезли волонтери з- під Широкіного.
Волонтер Олена Волкова привернула увагу до проходження психологічної реабілітації. Багато наших захисників із застереженням ставляться до цього. Як свідчить досвід військових психологів, при відмові від реабілітаційних процедур через три – п’ять місяців може наступити серйозний психічний розлад, а за ним – втрата родини, друзів, роботи. Для збереження сімейного затишку необхідні спеціальні тренінги з дружинами військових, яких за чашкою кави привчають їх до думки, що чоловік повернеться не таким, як ішов на фронт.
Під час зустрічі у Приморському районі керівника місцевого центру Василя Матвієнка найбільше хвилювало зволікання з виділенням земельних ділянок учасникам АТО. Наприклад, у межах м. Приморськ є кілька сот вільних гектарів, проте через відсутність зонування території виділити жодного клаптика землі неможливе. Більше уваги органи Держкомзему мають приділити інвентаризації земель, виявленню орних ділянок, за користування якими фермери роками не платять.
Підбиваючи підсумки зустрічей, Олександр Зубченко підкреслив, що сьогодні основним завданням є створення єдиної повної бази учасників АТО, до якої будуть мати доступ як співробітники соціальних служб, так і волонтери, а також посилення інформування ветеранів через військові комісаріати, органи соціального захисту населення та громадські організації.
Управління у справах преси та інформації