Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Охорона культурної спадщини здійснюватиметься відповідно до Закону України «Про декомунізацію»

23 грудня 2015 - 15:08

Охорона культурної спадщини здійснюватиметься відповідно до закону «про декомунізацію»

Хід процесу декомунізації в  області було розглянуто на засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, яке відбулося під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко.

Так, члени консультативної ради обговорили питання не занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України відповідно до вимог Закону України „Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, розташованих у містах Токмак, Запоріжжя, Мелітополь і Пологівському районі. Це стосується, зокрема, пам’ятки монументального мистецтва „Пам’ятник Кірову С.М. – радянському діячу” та пам’ятки історії „Меморіальна дошка на честь перебування на заводі феросплавів Калініна М.І., Орджонікідзе Г.К.” у м. Запоріжжя; пам’ятників „Комсомольцям” та „Борцям, що загинули за встановлення радянської влади” у м. Токмак; пам’ятки історії „Меморіальна дошка „Місце розташування штабу Південного фронту” і пам’ятників Костянтину Бронзосу та Миколі Пахомову в м. Мелітополь;  пам’ятного знака комуні „Авангард”, розташованого в селі Новофедорівка Інженерненської сільської ради Пологівського району.

Як зазначив Владислав Мороко, питання декомунізації перебуває під особливою увагою як органів влади, так і громадськості. Науковці пропонують повернути населеним пунктам та вулицям їх історичні назви, які відображають багатовікову історію, але при цьому не забути про нових героїв, які віддали свої життя за територіальну цілісність України. Гальмування ж процесу декомунізації сьогодні може розцінюватися не інакше як злочин проти Української держави і гра на руку агресору.

Під час засідання були розглянуті й інші питання, що стосуються охорони культурної спадщини. Наприклад, у Пологівському районі щойно виявили кілька об’єктів культурної спадщини. Як повідомив заступник директора Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини Артур Середін, розроблено облікові картки на 19 таких об’єктів, зокрема курганів. Консультативна рада вирішила занести ці об’єкти археології до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за підсумками перегляду Списку пам’яток історії та культури Запорізької області і до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Розпочала роботу урядова «гаряча лінія» з питань енергетики – «СТРУМ»

До 5 тисяч документів за день зможуть оцифровувати в Запорізькому обласному архіві

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 362 удари по 9 населених пунктах Запорізької області

Відкрито можливість подання заяв для вступу на бакалавра

Відбудова зруйнованих будинків в Запоріжжі: ухвалено рішення Уряду

Вже сьогодні в графіках немає чотирьох черг одночасно. Сподіваємося, що надалі буде легше, – речниця «Запоріжжяобленерго» Зореслава Цупренко про погодинні відключення електропостачання у регіоні

Отримати грант на навчання можна буде через Дію: Уряд ухвалив постанову

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.07.2024

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 19.07.2024

Впродовж доби окупанти завдали 447 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів засідання Уряду, присвячене Запоріжжю