Область продовжує приймати людей, які залишають рідні домівки, розташовані на окупованій частині Луганської та Донецької областей. Як повідомив начальник регіонального штабу з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО Микола Головань, кількість прибулих то зменшується, то збільшується, але потік не припиняється. Так, за останній тиждень у деякі робочі дні реєструвалися 40 осіб, в інші – 10-15. Як правило, у вихідні кількість бажаючих зареєструватися в якості внутрішньо переміщених осіб зменшується: у суботу їх було лише п’ять, у неділю – жодного. Проте, за словами керівника штабу, чекати на припинення потоку переселенців до Запоріжжя наразі не варто. Прибулі скаржаться, що на окупованих територіях холодно, голодно і все дуже дорого.
Більшість переселенців, як і раніше, приїжджають в область до родичів, які оселилися тут раніше. Чимало переселенців забирають до себе старих батьків, адже бояться залишати їх на окупованій територій узимку. Їдуть до області й люди, що звільнилися з місць позбавлення волі та не хочуть повертатися в Луганськ і Донецьк.
Приїжджає до Запоріжжя й молодь, зокрема випускники вишів, які закінчили їх на вільній території, і також вирішили не повертатися в зону АТО. Проте молоді їде небагато, переважна більшість переселенців – це пенсіонери та мами з маленькими дітьми.
Загалом станом на 30 листопада в області в якості вимушених переселенців, які прибули з Донецької, Луганської областей та окупованої території Автономної Республіки Крим, зареєстровано 66941 особа. З них 9364 – чоловіки, 20413 – жінки, 16 854 – діти, 20310 – інваліди та люди похилого віку.
Також у штабі зазначають, що спостерігається невелика міграція внутрішньо переміщених осіб у межах області.
Найчастіше люди оселяються в Запоріжжі та Запорізькому районі, Бердянську та Бердянському районі, Мелітополі та Мелітопольському районі.
У транзитному містечку в Запоріжжі наразі мешкають 372 людини. Його потужність дозволяє заселити ще близько 170 осіб. На інших територіях переселенців розселяють у гуртожитках, проте їхні можливості майже вичерпано.
У місцях компактного проживання переселенці забезпечені всім необхідним – посудом, білизною, ковдрами.
Нагадаємо, регіональний штаб з питань соціального забезпечення та тимчасового розміщення сімей та переселенців із зони проведення АТО функціонує при Головному управлінні ДСНС України в Запорізькій області, який розташований по вул. Грязнова, 65 (перший поверх). Також громадяни можуть звернутися до штабу за телефоном 787-94-31 або зателефонувати на безкоштовні номери 101 та 112, з яких їх переключать на обласний штаб.
Управління у справах преси та інформації