У рамках проведення акції «16 днів проти насильства», яка триває в регіонах України, відбулося засідання круглого столу щодо вдосконалення взаємодії державних і недержавних структур у протидії насильству в сім’ї в умовах конфлікту в Україні. Соціальними партнерами в цій діяльності є Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації та Центр гендерної освіти на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету.
Як повідомив директор Департаменту Ігор Мещан, до управлінь соціального захисту населення, органів внутрішніх справ, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в області протягом 9 місяців цього року надійшло 3696 звернень від громадян. Майже 84% з них - від жінок. За підсумками розгляду органами внутрішніх справ винесено 1308 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї та 97 захисних приписів. Проте, за словами посадовця, статистика не відображає реальний стан справ щодо скоєння насильства в сім’ї, у тому числі стосовно дітей, адже ця проблема є досить прихованою, її як правило не виносять на загал.
З метою подолання цього негативного явища в українському законодавстві відбувається поступова адаптація до існуючих міжнародних стандартів з прав людини і прав жінок зокрема.
На сьогодні Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).
Ратифікація Стамбульської конвенції якраз і передбачає гармонізацію відповідного українського законодавства з європейським. Як зазначив Ігор Мещан, прийняття цього законопроекту дозволить усунути прогалини і неузгодженості чинного законодавства та вдосконалити механізм протидії насильству в українських сім’ях.
Управління у справах преси та інформації