За логікою, зміни до законодавчих актів мають вдосконалювати стан речей, а не ускладнювати життя. На практиці, на жаль, такі сподівання не завжди виправдовуються. Саме так сталося у зв'язку зі змінами, внесеними до постанови Національного банку України від 21.01.2004 №322 “Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті”. Відповідно до них банк приймає від платника – підприємства, у якому державна частка акцій перевищує 50%, розрахунковий документ на перерахування коштів за товари, роботи і послуги відповідно до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”, тобто лише шляхом проведення тендеру.
Під дію цієї норми потрапило ВАТ “Дніпроенерго”. 3 січня 2007 року відбулося засідання тендерного комітету з розкриття пропозицій на паливо, у тому числі на вугілля, з терміном постачання у 1 кварталі поточного року. Однак підприємства Міністерства вугільної промисловості, а також незалежні постачальники – ВАТ “Павлоградвугілля”, шахта “Косомолець Донбасу” не взяли участі у тендері. Внаслідок цього можливі обсяги постачання вугілля здатні забезпечити роботу Запорізької ТЕС лише у січні 2007 року. Аналогічна ситуація склалася і при закупівлі матеріалів, комплектуючих виробів, необхідних підприємству для ремонтних та експлуатаційних робіт.
Звичайно, це не поодинокий приклад, але особливо непокоїть як такий, що несе загрозу стабільній роботі теплових електростанцій та єдиної енергосистеми України. У зв'язку з цим голова облдержадміністрації Євген Червоненко звернувся до Президента та Кабінету Міністрів України з проханням розглянути питання щодо спрощення порядку оплати робіт, товарів та послуг за державний кошт шляхом внесення змін до чинного законодавства України.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю