За період з 1 березня 2014 року по 1 листопада 2015 на облік служб зайнятості в усіх районах області стали 3 442 вимушених переселенці із зони АТО. З них 1064 були працевлаштовані за цей час, 40 осіб отримали одноразову допомогу на розвиток бізнесу, четверо працевлаштовані з компенсацією роботодавцям єдиного соціального внеску, ще 180 пройшли професійну перекваліфікацію та навчання. Крім цього, більше 600 переселенців взяли участь у громадських роботах. Про це повідомила директор обласного центру зайнятості Ірина Дуднік.
Нині на обліку в обласному центрі зайнятості перебуває 831 переселенець. На жаль, з працевлаштуванням цих людей виникають певні проблеми. В першу чергу через відсутність у деяких переселенців документів про освіту чи попередні трудові відносини, а також низький рівень заробітної платні в тих професіях, які пропонують центри зайнятості.
- Наприклад, наразі на обліку центрів зайнятості в Запорізькій області стоять 12 медсестер. На цю професію нині існує 22 вакансії. Проте жодна з них не хоче працювати за ту зарплатню, яку нині отримують медичні сестри. Також проблемою є відсутність професійно-кваліфікаційних рівнів, що нині потрібні на ринку праці Запорізького регіону. Так, сьогодні на обліку перебуває 161 переселенець з категоріями «Вищий державний службовець», «Управлінець» та «Законодавець». Проте у службі зайнятості наявні лише 14 таких вакансій, - повідомила Ірина Дуднік.
Для подолання проблеми безробіття серед переселенців обласний центр зайнятості разом з німецькими партнерами влаштував у модульному містечку навчальні курси. Вони включають чотири групи за такими кваліфікаціями як комп’ютерники, продавці-касири, перукарі та майстри манікюру-педікюру.
Крім цього, Запорізька область є однією з пілотних, де впроваджується проект ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми вимушено переміщених осіб». Завдяки цій програмі в Бердянську та Запоріжжі понад 200 людей пройшли тренінги, де навчились організації власного бізнесу.
Управління у справах преси та інформації