У прес-центр ОДА відбувся брифінг радника Міністра соціальної політики України Галини Корнієнко та директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, присвячений взаємодії державних структур, органів місцевого самоврядування, міжнародних та місцевих громадських організацій у процесі роботи над оптимізацією, вдосконаленням допомоги та інтеграції в місцеву громаду внутрішньо переміщених осіб у Запорізькій області.
За даними Департаменту соцзахисту населення ОДА, станом на 13 листопада цього року органами соціального захисту взято на облік 109 222 громадянина або 88 476 сімей з тимчасово окупованої території та району проведення АТО. З них: 21 954 особи працездатного віку, 12 511 дітей, 5 458 інвалідів та 74 134 пенсіонери. Найбільша кількість переселенців перебуває на обліку в Запоріжжі та Бердянську.
- Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, усі ці люди мають можливість отримувати адресну допомогу у розмірі 884 гривні на особу, але не більше ніж 2 400 гривень на сім’ю. У процесі вдосконалення до постанови внесено зміни, які дозволяють громадянам оформлювати документи для отримання допомоги у філіях Ощадбанку за місцем проживання. Загалом у поточному році на виплату цієї допомоги передбачено 177,6 мільйона гривень з державного бюджету. З початку року адресну допомогу призначено 33,9 тисячі сім’ям на загальну суму понад 165 мільйонів гривень, - повідомив Ігор Мещан.
Крім цього, вимушеним переселенцям надаються й інші види допомоги. Так, з вересня 2015 року в Україні працює Програма радників з питань внутрішньо переміщених осіб, створена громадською ініціативою КримSOS разом з Міністерством соціальної політики та у партнерстві з канадською організацією Stabilization Support Services, і діє за підтримки Уряду Великобританії. Програма покликана розв’язувати проблеми вимушених переселенців як на місцях, так і на загальнонаціональному рівні для їх інтеграції та соціальної адаптації.
Ця програма реалізується шляхом покращення взаємодії між громадськими організаціями й ініціативами, які опікуються проблемами переселенців, органами влади з питань соціального захисту населення та міжнародними організаціями. Об’єднувати всі ці структури має позаштатний радник Міністра соціальної політики України з питань переселенців у регіоні.
- У листопаді 2014 року між Департаментом соцзахисту населення облдержадміністрації та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців була підписана двостороння угода щодо підтримки найуразливіших категорій переселенців. У рамках цієї угоди 557 сімей отримали одноразову фінансову допомогу у розмірі від 3 до 7,5 тисячі гривень на загальну суму 2,8 мільйона гривень. У 2015 році ще 557 осіб або 310 сімей отримали одноразову допомогу на суму 1,1 мільйона гривень, - повідомила радник Міністра соціальної політики України Галина Корнієнко.
Посадовець наголосила, що всі проблемні питання, які виникають у вимушених переселенців, вона буде відстежувати. Внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до неї як за телефоном +380676121544, так і електронною поштою h.korniienko@krymsos.com. Крім того, проводиться особистий прийом громадян у Запоріжжі та в райцентрах.
Управління у справах преси та інформації