Саме такий життєвий спосіб обрали працівники культури та майстри народного мистецтва, які сьогодні відзначають своє професійне свято. З цієї нагоди в області проводиться низка святкових заходів. Зокрема, в театрі ім. В. Г. Магара відбулися урочистості, де всіх працівників галузі привітав заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. За вагомий вклад у розвиток культури Запорізького краю посадовець вручив цінні подарунки, грамоти та премії 52 працівникам культури.
- Розуміючи, що культура - це не тільки сукупність художньо-мистецьких цінностей, а й важлива складова життя кожної людини, органи державної виконавчої влади не залишають поза увагою розвиток народної творчості, підтримують мистецькі колективи, творчі спілки, обдаровану молодь. І сьогодні, з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, дякуємо вам за самовідданість, за примноження духовних скарбів українського народу, історичних і культурних традицій Запорізького краю, – зазначив Едуард Гугнін.
За даними Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, масштабну роботу по створенню умов для збереження та розвитку культури і духовності суспільства в регіоні проводять більше тисячі закладів культури і мистецтва.
Завдяки культурно-мистецьким акціям пропагуються духовні надбання нашого краю, затверджується і поширюється ідея регіонального патріотизму. Щороку проводиться понад 60 тисяч культурно-дозвіллєвих заходів, які забезпечують майже 6,5 тисячі кваліфікованих працівників, кожен з яких з любов'ю до прекрасного утримує галузь на своєму місці.
Сьогодні Запорізька область сприймається як фестивальний край. Саме тут зародилися відомі далеко за її межами міжнародні та всеукраїнські фестивалі та конкурси: «Акорди Хортиці», «Таврійські сурми», «Покрова на Хортиці», «Вольниця», «Ми - українські», «Хортиця крізь віки». Щорічно проводяться десятки різноманітних мистецьких заходів, спрямованих на розвиток традиційних видів і жанрів самодіяльної творчості. Завдяки цьому забезпечуються необхідні умови відродження та активізації діяльності самодіяльних колективів, надається можливість художнім колективам обмінюватися досвідом роботи, репертуаром як у межах області, так і на теренах всієї України.
Особливе значення у розвитку національної культури має народне мистецтво. Крізь десятки поколінь народні майстри зберегли для своїх нащадків безцінний скарб. Продовжуючи славні традиції, майстри Запорізької області і сьогодні відроджують, зберігають та розвивають традиції народного мистецтва, передаючи молоді свої знання, досвід, майстерність.
Гордістю Запорізького краю є заслужені майстри народної творчості України, такі як Олександр Вільчинський, Галина Павлів, Роза Кутасевич, Феодосій Сполітак, Надія Денисюк, Світлана Ігнатченко, Георгій Кожокарь, які завжди є найактивнішими учасниками престижних міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких акцій, а їх роботи - це візитна картка регіону.
Управління у справах преси та інформації