Під час наради голови облдержадміністрації Григорія Самардака з керівниками департаментів та управлінь ОДА чималу увагу було приділено питанню стабільного проходження опалювального сезону.
Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації він розпочався з 11 жовтня 2015 року. Станом на 6 листопада із 607 котелень працюють 580 або 96%. Не функціонують котельні в Оріхівському, Новомиколаївському, Вільнянському районах та місті Мелітополь. Із 5184 житлових будинків з центральним опаленням у роботі вже 100%. Така ж ситуація з лікарнями та дитсадками. Школи підключені на 99,8%.
Нині особлива увага приділяється втратам тепломереж. За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва ОДА Петра Чуктурова, відповідно до норм, встановлених Кабміном, втрати тепломереж не мають перевищувати 37%. Наприклад, за результатами перевірки, проведеної незалежними компаніями, в місті Дніпрорудне навіть після ремонту тепломережі, що працюють більше 40 років, перевищують встановлені норми на 3-5%. За приблизними підрахунками втрати за сезон складуть близько 930 тисяч гривень. Голова облдержадміністрації Григорій Самардак наголосив на необхідності підрахунку впливу цих втрат на населення регіону.
Велике значення для стабільного проходження опалювального сезону має рівень розрахунків населення за послуги ЖКГ. Станом на 1 жовтня загальний рівень сплати складає 101,1%, що на 6,3% нижче в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Борг населення на кінець звітного місяця становить 683 мільйони гривень. Найгірший рівень розрахунків у Кам’янсько-Дніпровському та Запорізькому районах та місті Енергодар. Причому жителі останнього лідирують у негативному рейтингу розрахунків за теплопостачання та енергоносії. За словами очільника області, такі результати можуть бути наслідком недостатньої поінформованості населення та недопрацювання місцевої влади.
- Нам потрібно не тільки фіксувати факти затримки розрахунків, а й виявляти їх причину. Нині жителі Енергодара мають всі можливості для своєчасного розрахунку за послуги ЖКГ: тут не затримують зарплатню, люди своєчасно отримують усі соціальні виплати та мають можливість оформити субсидії. Крім того, там живуть енергетики, які повинні точно розуміти, що від їхніх розрахунків залежить не тільки робота галузі, а й їхня заробітна плата. Тож ми маємо з’ясувати, хто недопрацював у цьому питанні, підготувати висновки та пропозиції щодо вирішення проблемної ситуації,- наголосив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.
Окремо очільник області доручив керівникам департаментів економіки, ЖКГ, промисловості та розвитку інфраструктури здійснити аналіз виконання та ефективності від реалізації програми енергозбереження в області.
Управління у справах преси та інформації