Голова облдержадміністрації Григорій Самардак провів зустріч з делегацією землі Саксонія-Анхальт. Насамперед сторони обговорили питання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО. Так, на кошти, виділені урядом Німеччини, в Запоріжжі побудовано та функціонує модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб, розраховане на 544 людини. Наразі день тут проживає 376 осіб. Крім цього, в червні до області надійшла польсько-німецька гуманітарна допомога, зібрана за дорученням урядів Німеччини та Польщі, яка була розподілена між внутрішньо переміщеними особами, які проживають на території Запорізького регіону. Голова облдержадміністрації подякував гостям за підтримку та наголосив на важливості подальшої співпраці між нашими країнами.
- Приємно відзначити, що Федеративна Республіка Німеччина була, є і залишатиметься серед провідних європейських країн, які активно підтримують курс України на здійснення масштабних соціально-економічних і політичних реформ, спрямованих на всебічну інтеграцію в європейську спільноту і забезпечення європейського рівня життя. Загальновідомим є факт, що земля Саксонія-Анхальт фактично є витоком ідеї децентралізації. Магдебурзьке право, показавши світу всі переваги підвищення самостійності окремих громад, поширилося по всьому світу, включаючи Україну. В Запорізькій області триває активна робота з децентралізації влади. Наразі постановою Кабінету Міністрів України затверджено створення 58 громад, шість з яких уже існують. Для розвитку та активної роботи нових громад створена асоціація органів місцевого самоврядування «Запорізький регіональний центр розвитку об'єднаних територіальних громад». Його головне завдання - надавати юридичну допомогу і навчання на перших етапах роботи громад, консультації з міжнародного співробітництва, супровід інвестиційних проектів та міжнародної технічної допомоги, - повідомив голова облдержадміністрації Григорій Самардак.
Також очільник області наголосив, що для Запорізького регіону Німеччина з її потенціалом, міжнародним авторитетом і можливостями є одним з найбільш перспективних торговельно-економічних партнерів у Центральній Європі. ФРН входить до десятки провідних країн - торговельних партнерів нашої області - 2,3% від загального обсягу експорту товарів Запорізької області поставляється саме до Німеччини. Крім того, завдяки можливостям, які надає німецький уряд через банк KfW, Запорізька область готується вже наступного року розпочати реалізацію безпрецедентного за своїми масштабами комплексу заходів з енергозбереження в місті Запоріжжя.
У свою чергу Державний міністр та голова Державної канцелярії землі Саксонія-Анхальт Робра Райнер наголосив на тому, що німецька сторона дійсно зацікавлена у співпраці із Запорізьким регіоном. У першу чергу це стосується обміну досвідом стосовно реформи децентралізації влади. Понад 20 років тому Німеччина проходила цей шлях і нині вони, як фахівці, наголошують, що одним з найважчих і найпотрібніших кроків стане розвиток громадянського суспільства та перехід до європейських норм життя. Це стосується втілення в життя питань енергоефективності у житловій та комунальній сфері, розвитку малого та середнього бізнесу, освітньої, наукової та туристичної сфери. Наприклад, культурні об’єкти острова Хортиця вже сьогодні потрібно внести до культурної та природної спадщини ЮНЕСКО, що дозволить не тільки зберегти їх у майбутньому, а й нагадати людству про всесвітньо відомий острів.
Управління у справах преси та інформації