На сучасному етапі розвитку суспільства екологія виходить за рамки просто науки. Сьогодні вже йдеться про необхідність формування екологічного світогляду в кожної людини, про вирішення складних та багатовекторних екологічних проблем людства і України зокрема.
Особливої уваги у питаннях виховання екологічного світогляду і культури дітей потребує Запорізька область, як один з найбільш індустріально розвинених регіонів, що несе величезне техногенне навантаження. У зв'язку з цим введення регіонального навчального курсу «Екологія рідного краю» є своєчасним і нагальним освітнім проектом.
За ініціативи та підтримки голови обласної державної адміністрації Євгена Червоненка з першого вересня 2006 року в закладах освіти області введено регіональний курс. Екологію рідного краю вивчають понад 153 тисячі учнів, 7628 класів, 568 загальноосвітніх навчальних закладів.
Розробили програми та написали підручники відомі вчені, вчителі-новатори, методисти, екологи-практики: доктори наук, професори.
Навчальний матеріал розділено на три рівні: «Я тільки один із багатьох подібних» (1-4 класи); «Природа очікує....» (5-9 класи); «Оточуючий світ природи - гарантія мого існування» (10-11 класи). Програма курсу насичена екологічними матеріалами, прикладами, проблемами, питаннями, завданнями Запорізького регіону, базується на сучасних досягненнях екологічної науки, а також спрямована на формування у школярів бажання практично вирішувати екологічні проблеми рідного краю.
Впровадження даного проекту передбачає:
-
створення сучасної системи екологічної освіти та виховання в Запорізькій області;
-
формування в учнів екологічного світогляду; екологічної культури, дбайливого ставлення до оточуючого середовища рідного краю, країни, планети;
-
готовність дітей адекватно реагувати на різні прояви екологічних криз, ризиків, викликів.
Аналогів подібному предмету, як зазначають запорізькі педагоги, немає не то що в Україні, навіть, в Європі.
Прес-служба облдержадміністрації