За даними органів статистики загальна сума заборгованості із заробітної плати в області у серпні 2015 року зменшилася на 6,1 млн. грн. або на 8,3 % і станом на 1 вересня склала 67,2 млн. грн. Проте динаміка погашення боргів із заробітної плати продовжує визначатися ситуацією на підприємствах державного сектору економіки, борги яких за серпень зросли на 0,8 млн. грн. або на 1,7 % і склали 45 млн. грн. Відповідно зросла від 60,3 % до 66,9 % питома вага боргів цих підприємств у загальній сумі заборгованості в області. Такі дані було наведено під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провів директор Департаменту соцзахисту населення облержадміністрації Ігор Мещан.
Посадовець повідомив, що найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств області є: сім структурних підрозділів ДП «Запорізький облавтодор» з боргом 3,1 млн. грн.; ДП «Державний проектний інститут «Запоріжцивільпроект» – 2,7 млн. грн.; ДП «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» – 1,3 млн. грн.
Натомість на підприємствах комунальної форми власності у серпні відбулося значне скорочення заборгованості – на 7,8 млн. грн. або в 3,3 раза. Тож на 1 вересня загальна сума боргів на цих підприємствах склала 3,4 млн. грн., з яких 1,9 млн. – МКП «Основаніє», 0,2 млн. – ЗКПМЕТ «Запоріжелектротранс»; 1,3 млн. заборгували своїм працівникам вісім цехових підрозділів КП «Облводоканал». Також є борги із заробітної плати на комунальних підприємствах Мелітопольської, Камянсько-Дніпровської міських рад, Куйбишевської та Якимівської районних рад.
Таким чином, проблеми погашення заборгованості із заробітної плати в області все більше зосереджуються на підприємствах державного сектору економіки.
Під час засідання комісії наголошувалося, що розв’язання цих проблем безпосередньо залежить від ефективності управління державною власністю, яке здійснюють відповідні центральні органи виконавчої влади.
За підсумками обговорення питання прийнято низку рішень щодо забезпечення контролю за станом виплати заробітної плати на підприємствах-боржниках з боку облдержадміністрації. Зокрема, затверджено доповнення до закріплення структурних підрозділів облдержадміністрації за підприємствами області, що утворили борги із заробітної плати; керівникам територій доручено тримати на особистому контролі стан виплати заробітної плати та погашення заборгованості з неї на підприємствах комунальної форми власності та не допускати виникнення боргів; керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації наказано активізувати роботу з центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких знаходяться підприємства-боржники державного сектору економіки, щодо забезпечення стабілізації їх господарської діяльності та погашення заборгованості перед працівниками.
Управління у справах преси та інформації