Таким афоризмом привітав учасників семінару «Польський досвід та український шлях до децентралізації – запитання та відповіді» мер польського міста та ґміни Загуж Ернест Новак, який прибув до Запоріжжя на чолі польської делегації.
У складі делегації – експерти та працівники польських органів місцевого самоврядування усіх ланок. Вони мають багаторічний практичний досвід з децентралізації та ділитимуться ним з місцевими посадовцями, які готують і впроваджують реформу самоврядування: представниками органів місцевої влади, громад, громадськими активістами, представниками неурядових організацій.
Семінар відбувається в рамках проекту «Децентралізація на практиці. Польський досвід місцевого самоврядування та нові рішення в Україні», спрямованого на підвищення кваліфікації місцевих кадрів у десяти областях України.
Як зазначив заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Леонід Березинський, Запоріжжя плідно співпрацює з Польщею з питань децентралізації, місцеві посадовці вже знайомилися з досвідом реформ сусідів під час поїздки до Польщі і саме тоді запросили фахівців з децентралізації до України.
- Ми дуже вдячні за те, що ви оперативно відгукнулися на наше запрошення та готові допомогти нам подолати шлях, який вами вже пройдено. Практичний досвід – завжди найкорисніший, - підкреслив посадовець.
Його підтримав голова обласної ради Віктор Межейко, який зазначив, що Польща є для України взірцем реформ.
У свою чергу мер Загужа підкреслив, що не вважає, що Польща досягла ідеалу, проте реформи, які відбулися в його країні, були вчасними та ефективними і значно змінили якість життя. Тож експерт з практичної децентралізації закликав українців не боятися реформуватися.
Під час семінару його учасники за допомогою польських експертів розглянуть передумови децентралізації в Україні; ознайомляться з польськими суспільно-економічними реформами, що відбулися після 1989 року, досвідом децентралізації влади Польщі та її наслідками для розвитку регіонів; обговорять вигоди реформи державного управління та витрати на неї, реформи самоврядної адміністрації та місцеві й регіональні ідентичності, управління та планування в органах місцевого самоврядування тощо.
Основна мета проекту – впровадження процесів децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування на рівні громад, а також підготовка реформи на решті адміністративних рівнів, систематизація знань відносно місцевого самоврядування і громадської участі в ньому.
Управління у справах преси та інформації