Кількість безробітних цього року в порівняні з минулим зросла на 11 %. Серед тих, хто шукає роботу, – внутрішньо переміщені особи та демобілізовані учасники АТО, при працевлаштуванні яких виникають певні складнощі. Про це йшлося на засіданні обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення під головуванням директора Департаменту соцзахисту населення Ігоря Мещана. Крім членів комітету в засіданні взяли участь виконавчий директор ЗОСПП “Потенціал” Станіслав Остапенко, помічник народного депутата України Петра Ваната – Микола Погребняк, голова обласної ради профспілок Віктор Сластьон.
Учасники засідання розглянули питання про взаємодію служби зайнятості з роботодавцями та органами державної влади щодо вирішення проблем зайнятості в області, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.
Як зазначив Ігор Мещан, складнощі з працевлаштуванням переселенців виникають через те, що чимало з них мають вагомий послужний список та отримували на останніх місцях роботи велику зарплатню, тож претендують на відповідні робочі місця у Запоріжжі.
Посадовця підтримала перший заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Кошечко, яка зазначила, що із 981 внутрішньо переміщеної особи, що звернулися до служб зайнятості, 16 осіб отримували зарплатню вище 10 тис. грн., понад 100 – вище 3 тис. грн. Крім того, 66% безробітних переселенців мають вищу освіту, а вакансії є лише для 35% з них. Певні труднощі, за її словами, виникають і при працевлаштуванні демобілізованих учасників АТО.
За підсумками обговорення цього питання координаційним комітетом було прийнято низку рішень щодо розв’язання проблем зайнятості, у тому числі внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.
Зокрема, обласній федерації роботодавців рекомендовано провести інформаційну кампанію серед роботодавців області щодо працевлаштування безробітних, у тому числі цієї категорії, на вакантні та новостворені робочі місця для зменшення соціальної напруги на ринку праці області; районним та міським центрам зайнятості області - забезпечити підбір та підготовку кадрів на вільні та новостворені робочі місця з числа незайнятих громадян, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні; за пропозицією обласної служби зайнятості Департаменту освіти і науки облдержадміністрації - забезпечити на базі професійно-технічних закладів області професійне навчання внутрішньо переміщених осіб та демобілізованих військовослужбовців - учасників антитерористичної операції.
Управління у справах преси та інформації