Напередодні нового навчального року освітяни області зібралися на традиційне розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. У заході, якій відбувся під головуванням заступника очільника облдержадміністрації Едуарда Гугніна, взяли участь керівники територіальних підрозділів освіти та представники усіх освітніх ланок.
Підбиваючи підсумки минулого навчального року, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова зазначила, що загалом він пройшов організовано та успішно, що є досягненням усіх освітян області. Зокрема, керівник Департаменту освіти відзначила, що за кількістю найвищих балів із ЗНО область посіла сьоме місце в Україні. Цього року в області 68 200-бальних сертифікатів, у 2014-му їх було лише 17. Проте Тетяна Озерова зазначила, що з деяких дисциплін підсумки ЗНО були гіршими за середньоукраїнські, тож закликала вчителів докласти зусиль задля виправлення ситуації у новому навчальному році. Серед обласних освітніх досягнень посадовець також відзначила те, що до сотні найкращих загальноосвітніх шкіл України потрапили чотири запорізьких: три гімназії обласного центру та одна бердянська.
Зупинилася Тетяна Озерова й на освітніх нововведеннях цього року. Так, 2015-го вперше фінансування загальноосвітніх закладів здійснювалося безпосередньо з державного бюджету; вперше державну підсумкову атестацію з української мови учнів 11 класів об’єднано з зовнішнім незалежним оцінюванням; вперше внесено усі документи про освіту до Єдиної Державної Електронної Бази Освіти (ЄДЕБО) та розпочато роботу з приєднання ІСУО до ЄДЕБО; вперше дистанційну форму освіти офіційно перенесено у загальноосвітні навчальні заклади та багато інших великих і маленьких змін.
Щодо недоліків минулого навчального року, Тетяна Озерова відзначила значно меншу кількість золотих і срібних медалей, ніж було заплановано. За словами керівника обласної освіти, це свідчить про необ’єктивне оцінювання вчителями знань учнів, адже без медалей вони залишилися за підсумками ЗНО.
Також залишається чимало питань до професійно-технічної освіти, яка на відміну від загальної, майже не розвивається та не відповідає сучасним вимогам.
Йшлося під час колегії й про вступну кампанію до вищих навчальних закладів, яка цього року відбувалося за новими правилами. Як підкреслила Тетяна Озерова, завдяки системі ЕДЕБО всі абітурієнти мали рівні можливості вступу за вибором пріоритетного напрямку освіти. Але електрона база чітко регламентована календарем і тому виникали проблеми для вступу тих, хто не зміг своєчасно надати документи. Зокрема не всім випускникам Запорізького медичного коледжу встигли верифікувати дипломи в ЕДЕБО і учні не змогли вступити до медичного університету на денну форму до 18 години 24 липня.
- Зараз усі дипломи отримані, винні керівники притягнуті до відповідальності. І ми сподіваємось, що висновки з цього зробили усі, і тепер у кожному закладі є людина, відповідальна за роботу з ЄДЕБО, а у заступників директорів, які відповідають за цю роботу, у посадових інструкціях чітко прописані їх обов’язки, і тому уся необхідна інформація буде вчасно вноситись на портал та не буде більше прикрих випадків невчасного одержання документів, - зазначила Тетяна Озерова.
Щодо завдань на наступний навчальний рік, посадовець звернула увагу освітян на необхідність прикладати максимум зусиль для ефективної реалізації Концепції національно-патріотичного виховання й зокрема присвятити Перший урок тематиці патріотизму та єднання України.
Тетяна Озерова зазначила, що наразі усі навчальні заклади області готові до нового навчального року. Своїх учнів і вихованців чекають 605 загальноосвітніх шкіл, 513 дошкільних навчальних закладів, 42 професійно-технічних та 61 позашкільний, на проведення капітальних та поточних ремонтних робіт в яких із бюджетів різних рівнів загалом освоєно 27 млн. грн. За підсумками розширеного засідання колегії Департаменту освіти і науки було прийнято низку рішень щодо подальшого розвитку системи освіти області.
Управління у справах преси та інформації