Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Фонд народонаселення ООН допоможе долати негативні наслідки війни

6 серпня 2015 - 16:39

Велика кількість жінок-переселенок, які пережили жахіття війни та піддавалися насильству в зоні бойових дій, а також повернення із зони АТО військових, які зазнали там психічної та психологічної травми,  є великими факторами ризику, що можуть спровокувати зростання насильства в сім'ї та інші негативні наслідки. Про те, як уже сьогодні запобігти цьому «відлунню війни», йшла мова під час зустрічі представників облдержадміністрації та громадськості з представниками Фонду Народонаселення ООН в Україні.    

У зустрічі взяли участь фахівці Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації,  Департаменту соціального захисту населення та обласного центру соціальних служб.

Заступник начальника Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Артур Бойко подякував місії за підтримку Запоріжжя та зазначив, що у зв’язку з соціально-економічним становищем та військовими діями на Сході значення проектів, які реалізує Фонд, зросло. Посадовець підкреслив, що область відчуває значне навантаження у зв’язку з великою кількістю переселенців із зони АТО, проте відчуває й відповідальність за них.

-         Наразі ми намагаємося вирішити найголовніше питання – забезпечити цих людей житлом. Робота в цьому напрямку відбувається як за підтримки міжнародних організацій, так і шляхом  залучення власних ресурсів. Другим важливим питанням залишається забезпечення переселенців роботою. Тут ми також працюємо у кількох напрямах – співпрацюємо з Програмою розвитку ООН, яка компенсує роботодавцям частину витрат на створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб,  плануємо створювати нові робочі місця у сільській місцевості шляхом організації сільгоспкооперативів, - поінформував Артур Бойко.

Посадовець також зазначив, що немає ознак швидкого вирішення конфлікту на Сході, тож для переселенців необхідно створювати такі умови, щоб максимально інтегрувати їх у громади області.

У свою чергу, радник Фонду народонаселення ООН з питань захисту прав жінок та гендерної рівності Лідія Козуб зазначила, що дуже важливо вже сьогодні створити умови для запобігання негативним психологічним наслідкам війни, які можуть несподівано з’явитися саме тоді, коли будуть вирішені питання з житлом та роботою.

- Є жінки, які зазнали насильства, були зґвалтовані у зоні АТО, є чоловіки, які повертаються з війни з психологічними проблемами, тож їм потрібна фахова підтримка, - зазначила представник Фонду.

Вона пояснила, що за підримки Фонду можна розширити штат соціальних працівників, створити мобільні консультаційні пункти та додаткові місця у центрах для жертв сімейного насильства. Але яка саме підтримка потрібна території, повинні вирішувати місцеві фахівці.

Лідія Козуб повідомила, що сьогоднішній зустрічі передувала плідна робота з Департаментом соціального захисту населення та відзначила високий фаховий рівень його працівників,  їх щиру зацікавленість у реалізації проектів.

Радник також повідомила, що співпраця з місією розрахована на пів року, але може бути подовжена на рік.

Крім Запоріжжя  у проекті Фонду народонаселення ООН беруть також участь Дніпропетровська та Харківська області, найближчим часом він буде поширений на вільні території Донеччини та Луганщини.  

 

Довідково:

Фонд народонаселення (ФН) ООН - це міжнародна агенція з розвитку, що відстоює право кожної жінки, чоловіка і дитини жити повноцінним здоровим життям в умовах рівних можливостей. Фонд допомагає країнам користуватися даними з народонаселення для розробки національної політики та програм з подолання бідності, а також створювати умови, щоб кожна вагітність була бажаною, кожні пологи – безпечними, щоб захистити молодь від ВІЛ-інфекції та щоб до кожної дівчинки та жінки ставилися з повагою та шанували їх гідність. Фонд сприяє країнам у зборі та аналізі даних з народонаселення, які дозволяють краще розуміти демографічні тенденції.

ФН ООН працює у понад 140 країнах світу і за 40 років існування надав країнам технічну допомогу вартістю понад 6 мільярдів доларів США.

Свою роботу в Україні Фонд розпочав в 1997 році із реалізації окремих проектів в галузі репродуктивного здоров'я та планування сім'ї. Перша Програма допомоги України реалізовувалася із 2006 року у співпраці з урядом України та неурядовими організаціями. Починаючи із 2012 року ФН ООН реалізовує другу Програму, яка зосереджена на трьох взаємопов'язаних сферах: репродуктивне здоров'я; населення та розвиток; гендерна рівність.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Стійкість та розвиток Запорізької області: стратегічна зустріч з міжнародними партнерами

Пошкоджено понад 80 багатоквартирних будинків та більш ніж 30 – приватних: у Запоріжжі триває ліквідація наслідків підступних ворожих обстрілів

«Діалог влади та бізнесу»: як підприємству отримати статус критично важливого для економіки та забронювати працівникі

Запорізька область – Гаваї: відстань не перешкода для співпраці

Робоча група «Прозорість та підзвітність»: підбито перші підсумки від реалізації заходів з економії коштів при закупівлі пального

Діалогова платформа «Запорізька область 2025: стійкість та розвиток»: розширюємо коло міжнародних партнерів

Національна обʼєднувальна платформа «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: досвід підтримки прифронтових громад

Безоплатні програми перекваліфікації для жінок: стартує набір на навчання водійок вантажівок і автобусів

Програма «єКнига» для молодих українців: як отримати виплату?

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.01.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1065-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 405 ударів по 7 населених пунктах Запорізької області