На базі Інституту олійних культур НААН відбувся Всеукраїнський день поля «Олійні культури». У заході взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Ревуцький та його заступник Олександр Ясинецький, провідні науковці установ НААН з Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій, агровиробники, представники місцевих фірм з продажу сільгосптехніки, насіння, міндобрив, засобів захисту рослин.
Традиційно головною подією Дня стала демонстраційна екскурсія полями Інституту олійних культур НААН, де науковці ознайомили учасників заходу зі своїми здобутками у сфері селекції та насінництва олійних культур. Адже їх немало.
Інститут має унікальну генетичну колекцію всіх олійних культур, які існують на території України. Як оригінатор посівного матеріалу він займається селекцією 16 олійних культур. Так, науковцями створено ряд ультраскоростиглих та пізньостиглих гібридів та сортів. Це соняшник з вегетаційним періодом від 88 до 115 діб, потенційною врожайністю 35-47 ц/га та вмістом олії від 48 % до 55 %; яровий ріпак з урожайністю 24-26 ц/га та озимий з урожайністю 38-52 ц/га; гірчиця сарептська яра з урожайністю 22-25 ц/га, гірчиця сарептська озима з урожайністю 24 - 28 ц/га, гірчиця біла з урожайністю 20 ц/га; льон олійний з урожайністю 22-25 ц/га; соя з урожайністю 18-25 ц/га без зрошення та близько 40 ц/га - на зрошенні.
Також учасники заходу ознайомилися з сучасними інноваційними гібридами кукурудзи селекції Інституту сільського господарства степової зони НААН.
День поля завершився круглим столом, під час якого науковці, посадовці й аграрії обговорили сортову політику та перспективи впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво.
Управління у справах преси та інформації