Волонтерський рух на підтримку Збройних Сил України, який рік тому започаткувала купка сміливих ентузіастів, стає по-справжньому загальнонародним. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром незалежних соціологічних досліджень Запорізького національного університету.
Грошову допомогу солдатам регулярно збирають 10,3% наших земляків, продукти, амуніцію, теплі речі та засоби гігієни - 11,5%, а кожен десятий піклується про родини загиблих, поранених або мобілізованих учасників антитерористичної операції.
За інформацією начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка, соціально-демографічний портрет запорізьких волонтерів дуже барвистий. Співвідношення чоловіків та жінок відповідає пропорціям у структурі населення (46 та 54%); 19% помічників армії – це молодь, 58% - люди середнього віку, а 26% - пенсіонери. Патріотично налаштовані запоріжці мають переважно вищу (45%) та середню спеціальну (31%) освіту.
Багато волонтерів віддають армії ледь не останнє: 28% із них перебувають на межі або за межею бідності, а три чверті останнім часом відчули різке погіршення матеріального становища. Щодня допомагаючи військовим, відвідуючи наших захисників на передовій та в місцях дислокації, активісти об’єктивно оцінюють ситуацію на Донбасі. Понад 70% із них твердо впевнені – на Сході України триває справжня широкомасштабна війна за участі регулярних військ Російської Федерації, а запорука нашої перемоги – подальше укріплення матеріально-технічної бази Збройних Сил, зростання майстерності бійців та командирів, авторитету та суспільної поваги до Українського війська.
Управління у справах преси та інформації