Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з представниками Громадської ради при Департаменті та комітету екології Громадської ради при ОДА провели нараду з обговорення актуального питання водопостачання і водовідведення рекреаційних зон області.
Особливо гостро стоїть питання водопостачання та водовідведення Кирилівської оздоровчої зони. Адже в районі сел. Кирилівка, включаючи коси Пересип та Федотову, за відсутності централізованої системи каналізування і очистки стічних вод функціонують близько 350 закладів відпочинку й оздоровлення.
Водозабір сел. Кирилівка розташований у с. Шелюги, водогін від с. Шелюги до сел. Кирилівка потребує реконструкції. Централізовані мережі водопостачання в межах селища практично відсутні. Подача питної води здійснюється за допомогою автотранспорту КП «Жилкомсервіс» або абонентів.
Полігон рідких побутових відходів, який експлуатується КП «Жилкомсервіс», у порушення нормативів, облаштований у прибережній захисній смузі Молочного лиману, що має статус гідрологічного заказника загальнодержавного значення та входить до складу Приазовського національного природного парку.
Для поліпшення екологічної ситуації на узбережжі Азовського моря до Регіональної цільової програми «Питна вода Запорізької області на 2012-2020 роки» включено такі заходи як «Зовнішні мережі та споруди водопостачання і каналізації сел. Кирилівка» (термін реалізації 2013-2015 роки) та «Реконструкція водогону від с. Шелюги до сел. Кирилівка» (термін реалізації 2012-2016 роки).
Трміни вже спливають, але заходи не виконуються.
За інформацією Кирилівської селищної ради, у 2014 році отримано висновок комплексної експертизи на проект «Реконструкція водогону від с. Шелюги до сел. Кирилівка», а проектна документація по об’єкту «Зовнішні мережі та споруди водопостачання і каналізації сел. Кирилівка» взагалі відсутня. Також слід зазначити, що вирішення проблеми збільшення обсягів водопостачання неможливе без вирішення проблеми водовідведення.
У 2015 році становище фактично не змінилось. До цього часу не розроблено навіть концепцію водопостачання та водовідведення на території Кирилівської селищної ради
Це фактично ставить під загрозу виконання заходів Регіональної цільової програми «Питна вода Запорізької області на 2012-2020 роки».
Також бездіяльність Кирилівської селищної ради та зволікання з введенням в дію централізованого водопостачання, каналізування і очистки стоків в умовах високого скупчення людей, разом з негативними екологічними наслідками може ускладнити і санітарно-епідеміологічну ситуацію на цій та сусідніх ділянках узбережжя Азовського моря.
За підсумками наради вирішено залучити екологічно активну громадськість до діалогу з селищною радою та взяти це питання під особливий контроль.
Управління у справах преси та інформації