У рамках програми сприяння інформаційно-просвітницькій діяльності громадських організацій, яку було ухвалено за ініціативи облдержадміністрації та громадських активістів, у Василівському районі та м. Енергодар відбулися інформаційно-методичні наради за участю представників виконавчої влади, громадської ради, обласного волонтерського комітету та консультативної ради ветеранів Антитерористичної операції.
Начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко ознайомив з основними завданнями, визначеними Президентом України для центральної та місцевої влади, – укріплення обороноздатності, боротьба з корупцією, впровадження децентралізації, деолігархізації та дерегуляції. Посадовець наголосив, що формування сильних громад – не самоціль, а спосіб передати громадам реальну повноту влади, не допустити появи після місцевих виборів «князьків» на рівні областей чи районів.
Бурхливі дискусії викликали положення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарного режимів та заборону пропаганди їх символіки» щодо перейменування вулиць та населених пунктів. Зокрема, мова йшла про с.Червоноармійське Василівського району. Позиція влади у цьому питанні чітка й принципова – обов’язкове виконання закону, проведення громадських слухань по кожній новій назві, увічненню пам’яті загиблих учасників Антитерористичної операції, людей, які розбудовували промисловість, сільське господарство, соціальну сферу, зажили доброї слави серед земляків.
Голова Громадської ради при облдержадміністрації Наталія Заболотна ключову увагу приділила механізмам місцевої демократії, адже після ухвалення змін до Конституції сільські, селищні та міські ради стануть найважливішими центрами прийняття рішень та розподілу бюджетних коштів. Тут не обійтися без громадського контролю – як через консультативно-дорадчі органи, так і місцеві ініціативи, збори жителів вулиць, багатоквартирних будинків тощо. Для проведення цієї роботи київськими та запорізькими експертами розробляється надійна нормативно-правова база.
Про проблеми соціально-психологічної адаптації демобілізованих, їх повернення до звичного життя, відновлення стосунків із соціальним оточенням говорила волонтер 23-го окремого мотопіхотного батальйону «Хортиця» Олена Ярошенко. Післявоєнний посттравматичний синдром дається взнаки – розпадається багато родин учасників АТО, у вчорашніх солдатів часто виникає невмотивована агресія або глибока депресія, наслідками якої можуть стати скалічені долі.
Завдання влади та всіх небайдужих – оточити наших захисників увагою та турботою, дати відчути їм важливість для країни та кожного з нас, сприяти роботі психологів із дружинами та дітьми бійців, організації сімейного відпочинку.
Окрім волонтерів, на захист соціальних та трудових прав демобілізованих стає обласна спілка ветеранів АТО. Її представник Сергій Шаповалов розповів про діяльність організації у питаннях прискорення отримання статусу учасника бойових дій, оздоровлення дітей загиблих однополчан, допомоги в оформленні документів для лікування поранених за кордоном.
Представники обласної влади та громадськості відвідали офіси, склади та пункти збору допомоги волонтерів, обговорили питання безпеки та взаємодії з правоохоронними органами, а також поклали квіти до могил енергодарських героїв Сергія Полуляха та Олександра Щурова, які віддали життя за свободу та незалежність України.
Управління у справах преси та інформації