Семінар-нарада на тему «Сучасні вимоги до організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці працівників на підприємствах і в навчальних закладах», в якому взяли участь керівники і фахівці департаментів агропромислового розвитку та соціального захисту населення облдержадміністрації та райдержадміністрацій, представники територіальних органів Держгірпромнагляду, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілок, фахівці з охорони праці сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, відбувся на базі Таврійського державного агротехнологічного університету.
Одним з найгостріших питань, порушених під час заходу, стало впровадження системи навчання з охорони праці в аграрному секторі.
Як зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрій Ревуцький, виробничий травматизм у цьому секторі економіки залишається високим, причому останні п'ять років тяжкість травмування в сільській місцевості зростає. Найчастіше в сільськогосподарському виробництві гинуть механізатори, працівники, зайняті в тваринництві, сторожі. Посадовець підкреслив, що розвиток галузі, зростання виробництва продукції, поповнення машинно-тракторного парку, збільшення поставок паливно-мастильних матеріалів також можуть призвести до погіршення ситуації з виробничим травматизмом та професійними захворюваннями.
- Нещасні випадки на виробництві відбуваються через так званий людський фактор, переважно, через недостатні знання в галузі охорони праці. У цьому зв'язку найважливішою складовою превентивних заходів має бути вдосконалення навчання з охорони праці, - зазначив Андрій Ревуцький.
До таких відносяться застосування сучасних технологій навчання, наприклад - дистанційного, що дозволять якісно поліпшити підготовку працівників, зробити її доступною для більшої кількості слухачів. Традиційні заходи - семінари, навчання керівників та посадових осіб сільськогосподарських підприємств із загальних питань охорони праці - повинні, на думку фахівця, охоплювати якомога більше людей, насамперед працівників, зайнятих на роботах з підвищеною небезпекою.
Під час семінару фахівці також обговорили питання поліпшення рівня організаційної роботи, попередження травм, аварій та пожеж на підприємствах аграрного сектора області перед початком польових робіт.
Управління у справах преси та інформації