Це питання стало темою прес-конференції заступника міністра юстиції України Сергія Шкляра та в.о. начальника Головного територіального управління юстиції в Запорізькій області Олега Клименка.
Урядовець повідомив, що Мін’юст розробив два законопроекти, спрямовані на вдосконалення процедури примусового виконання рішень та запровадження змішаної системи.
Презентуючи законопроекти, Сергій Шкляр пояснив, що основна суть нововведення полягає у запровадженні, поряд з державною, приватної виконавчої служби, що дозволить створити конкурентне середовище. Вимоги до приватних виконавців стандартні: юридична освіта, успішне складання тестів, проходження стажування, наявність належно обладнаного офісу. На його думку, підготовка потребує певного часу, тому інститут приватних виконавців запрацює орієнтовно через 4 – 5 місяців після прийняття закону.
Ще одна новела – створення єдиного реєстру боржників. За розрахунком розробників, публічність цієї інформації стимулюватиме боржників до погашення боргів. Крім цього, відкритий реєстр служитиме банком даних для кредиторів про недобросовісних позичальників.
Вирішити кадрову проблему Державної виконавчої служби розробники сподіваються за рахунок збільшення винагороди працівникам. Через неконкурентну зарплатню, за словами заступника міністра, в Україні понад тисячу вакансій. Це нововведення апробується в рамках пілотного проекту, який реалізується в м. Києві та Сумській області. Зокрема, ним передбачено спрямування 2,5% від стягненої суми на винагороду виконавцям.
За словами Сергія Шкляра, законопроекти вже підтримали Уряд та Рада з питань судової реформи при Президентові, а в найближчі тижні очікується їх прийняття Верховною Радою.
Управління у справах преси та інформації