Департаментом економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації визначено рейтинг результатів соціально-економічного розвитку міст і районів області за підсумками І кварталу 2015 року.
Розрахунки комплексної оцінки (рейтингу) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів області за підсумками січня-березня 2015 року здійснено за 29 показниками, для міст обласного значення - за 24 показниками.
За напрямом «промисловість та розрахунки за енергоносії» оцінювання здійснюється за п’ятьма показниками.
При цьому в розрахунках за показниками розвитку промисловості беруть участь 18 із 20 районів області, оскільки у Великобілозерському та Розівському районах відсутні промислові підприємства.
Крім цього, не враховується рівень оплати за спожитий газ у Великобілозерському, Куйбишевському, Розівському та Чернігівському районах, як у таких, що не газифіковані.
За результатами діяльності в цьому напрямі до трійки лідерів увійшли: Пологівський, Приазовський, Розівський райони; останнє місце посів Великобілозерський район.
Серед міст обласного значення лідерами є Мелітополь, Енергодар і Запоріжжя; на останньому місці – м. Токмак.
За станом розвитку сільського господарства попереду Оріхівський, Гуляйпільський, Веселівський райони; замикає Якимівський район.
За оцінкою результатів діяльності за напрямом «державні фінанси» лідирують: серед районів – Гуляйпільський, Василівський та Пологівський; останнє місце посів Бердянський район. Серед міст обласного значення лідери: Енергодар, Запоріжжя і Бердянськ; останнє місце – Токмак.
Розвиток споживчого ринку оцінюється за обсягом роздрібного товарообороту та темпами його зростання. Тут на провідні місця вийшли Розівський, Новомиколаївський і Гуляйпільський райони; аутсайдер – Мелітопольський район. Серед міст обласного значення лідирують Токмак, Запоріжжя і Мелітополь; останнє місце – Енергодар.
За оцінкою результатів діяльності за напрямом «населення та ринок праці» до трійки лідерів увійшли: серед районів – Василівський, Михайлівський і Пологівський; на останньому місці – Мелітопольський район. Серед міст обласного значення лідери: Енергодар, Бердянськ і Мелітополь; останнє місце – Токмак.
За станом житлово-комунального господарства та будівництва житла випереджають інші райони Якимівський, Кам'янсько-Дніпровський і Запорізький райони; відстає Розівський район. Серед міст обласного значення відповідно Мелітополь, Токмак і Запоріжжя; на останньому місці – Енергодар..
Згідно з оцінкою результатів діяльності за напрямом «захист прав дитини» до трійки лідерів увійшли: Розівський, Вільнянський, Приморський райони; на останньому місці – Запорізький район. Серед міст обласного значення лідирують Енергодар, Бердянськ і Мелітополь; відстає – Запоріжжя.
Підсумкова комплексна оцінка (рейтинг) результатів соціально-економічного розвитку міст і районів Запорізької області за січень-березень 2015 року серед районів виглядає таким чином: 1 місце - Гуляйпільський район, 2 місце – Розівський, 3 місце – Михайлівський, останнє місце - Мелітопольський район.
Управління у справах преси та інформації