Сміх, квіти, посмішки і слова вітання українською, російською, польською, болгарською і ще багатьма мовами лунали на приморській площі міста. Сюди з багатьох областей України з’їхались представники понад десяти національностей і народностей, для яких батьківщиною стала українська земля.
Підняти прапор фестивалю по праву було надано відомому механізатору запорізького краю, кавалеру ордена Леніна, ветерану фольклорного болгарського колективу «Вратениця», 95-річному Миколі Пройчеву.
Далеко за північ в другий день фестивалю в кожному селі району лунали музика і пісні, у виконанні учасників фестивалю. Сільські клуби і будинки культури були переповнені глядачами. Приморчани за роки, скільки існує фестиваль, вже встигли полюбити національне аматорське мистецтво. Деякі сільчани вже, навіть, просили направити до них давніх знайомих. Інші – своїх побратимів. Як це було в селі Преславі, кожен другий житель якого – болгарин. Тому сюди з радістю приїхали самодіяльні артисти болгарського ансамблю «Радоніца» із Запоріжжя. Родом з цього села кілька його учасників. Сільський голова Преслава Олександр Антіпов буквально не знав, куди посадити почесних гостей. На столі були і хліб, спечений у місцевій пекарні, і виноград, вирощений у власних садибах преславців.
А в самому Приморську в цей день і серцями, і піснями будували міст дружби дитячі колективи національно - культурних товариств «Схід і Захід: єдина родина». Нехай різні в них і музика, і мова, та їх навіки поєднала благодатна земля України.
Керівники національно-культурних товариств взяли участь у виїзному засіданні обласної координаційної ради. Його провела начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Лариса Сізінцова. Члени ради обговорили проект обласної програми підтримки розвитку національних товариств на 2007 рік. Як зазначила Л. Сізінцова, «обласна виконавча влада готова співпрацювати зі всіма товариствами в цілому і з кожним, зокрема». Учасники зібрання дійшли висновку, що прийшов час відкрити у Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі своєрідні центри національних культур. В обласному центрі це можна вже сьогодні зробити на базі Палацу культури «Орбіта». Вирішено також створити музей самого фестивалю «Ми – українські».
Роботу «круглого столу» представники національно-культурних товариств присвятили обговоренню проблем збереження та розвитку культур національних громад. Основні напрямки вивчення, збереження та збагачення духовної спадщини народів України окреслила доцент Запорізького національного університету Ірина Павленко. Досвідом збирання та видання фольклорних матеріалів поділись працівники Запорізького обласного центру народної творчості.
Цікавою програмою та своєрідними сувенірами запам’ятається приморчанам та гостям міста фестивальний ярмарок. Понад три години тривав гала-концерт учасників Всеукраїнського фестивалю мистецтв національних культур «Ми – українські». Привітати гостей приїхав заступник голови облдержадміністрації, голова оргкомітету фестивалю Микола Фролов, який зазначив, що в його сім’ї є представники трьох національностей: українці, росіяни та латиші. «Запоріжжя завжди славилось толерантністю. Нині тут проживають представники понад ста національностей та народностей», - зазначив Микола Фролов. Слова вітання учасники фестивалю почули також від заступника голови Держкомітету України у справах національностей та міграції Юрія Сухова, уповноваженого представника почесного консула Республіки Болгарії в Україні Георгія Лефтерова та інших офіційних осіб.
Із зерен, засіяних кожним з учасників фестивалю вродив хороший врожай дружби, миру і злагоди, вже в котре довівши просту істину, що без збереження духовної спадщини не можливо збудувати щасливе майбутнє.
Прес-служба облдержадміністрації