Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Для демобілізованих учасників АТО розробляється система надання комплексної допомоги

8 квітня 2015 - 17:05

На засіданні робочої групи з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та їх сім’ям  презентовано проект Дорожньої карти для демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення АТО, для вирішення питань соціального забезпечення, захисту та інших соціальних гарантій.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, у проведенні АТО  задіяно понад 5 тисяч запоріжців. Багато бійців отримали поранення, практично всі потребують динамічного медичного спостереження, лікування, психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації. Тому розроблено Дорожню карту - об’ємний документ, який  містить різнобічну інформацію стосовно прав учасників АТО на соціальний захист, пільги, які документи і куди для цього потрібно подавати, а також вичерпний перелік служб, куди можуть звернутися демобілізовані та члени їх родин у кожному районі та місті області.

У ході обговорення директор обласного центру зайнятості Ірина Дуднік порушила питання працевлаштування демобілізованих. За її словами, наразі до служби звернулися 68 учасників АТО, з яких працевлаштовано лише четверо, оскільки наявні вакансії не задовольняють потреби в професійній реалізації. Посадовець вважає, що на державному рівні має бути сприяння створенню таких робочих місць, які надавали би гідну роботу і зарплату людям, які, ризикуючи своїм життям, захищали країну. Та головний висновок, який зробили Ірина Дуднік зі спілкування з демобілізованими, що основна проблема демобілізованих – не в працевлаштуванні, а в необхідності психологічної допомоги.

Цю думку поділяє і директор  обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Понікарова. За її словами, саме соціальні працівники першочергово зустрічаються з демобілізованими та їх родинами, вивчають потреби, з’ясовують, яка допомога їм потрібна, надають першу психологічну допомогу. Якщо в містах ця робота поставлена на належному рівні, то в районах не вистачає людських ресурсів, а в селах соціальних працівників просто немає. Тому є необхідність розширювати соціальні служби, насмперед, у сільській місцевості.

Представники волонтерських організацій, які надають військовослужбовцям психологічну допомогу, наголосили на тому, що соціальні працівники не можуть замінити професійних психологів. Більше того, навіть фахові психологи для роботи з учасниками АТО повинні пройти спеціальну підготовку. У Запоріжжі, наприклад, таке навчання пройшли лише 70 фахівців.

За підсумками наради вирішено, що  її учасники нададуть пропозиції щодо налагодження системи надання комплексної допомоги учасникам АТО. Крім цього, було висловлено низку зауважень до проекту Дорожньої карти. У зв’язку з цим  проект винесено на відкрите обговорення з метою врахування всіх думок.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У Запоріжжі облаштовують модульні залізобетонні конструкції для захисту населення

Як членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців отримати пільги: роз'яснення Мінветеранів

Реконструкція питного водогону в Запорізькій області завершена: з централізованим водопостачанням усі населені пункти пʼяти громад

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейковий референдум у Мелітопольському районі

Безплатний ІТ-курс для ветеранів, військових та їхніх родин: відкрито реєстрацію

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 21.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 413 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1061-го дня війни

Чергова зустріч за проєктом «Діалог влади та бізнесу» відбудеться 24 січня

Програма «Ветеранський спорт»: останній день прийому заявок

1 500 грн на заняття спортом для ветеранів: як отримати допомогу?