На засіданні обласної координаційної ради з питань реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» підбито підсумки ІІІ фази Проекту за перший квартал поточного року.
Заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олексій Литвин, відкриваючи захід, підкреслив важливість реалізації Проекту в регіоні.
- Головна його цінність – це те, що з допомогою європейських структур створюються життєздатні громади. За час реалізації Проекту в області створено 49 громад, які реалізували свої соціальні ініціативи в різних сферах на 13 млн. грн. Це реальний результат, який позначився на рівні життя населення, - зазначив Олексій Литвин.
Реалізація ІІІ фази розпочалася в цьому році, у рамках якої впроваджуються проекти місцевих громад 12 районів. Про перші підсумки діяльності поінформував координатор Проекту в Запорізькій області Олександр Рябий.
Посадовець повідомив, що пріоритетами розвитку громад у третій фазі керівництвом ЄС/ПРООН затверджено енергоефективні інфраструктурні мікропроекти, а саме: енергозбереження та енергоефективні заходи; охорона здоров’я; водопостачання/каналізація; утилізація сміття; а також економічний компонент, який передбачає створення кооперативних сільськогосподарських об’єднань для спільної обробки землі, вирощування плодово-овочевих культур, молочно-сирні кооперативи тощо.
Конкурсною комісією відібрано 10 районів на участь у звичайному та енергоефективному компонентах: Бердянський, Веселівський, Куйбишевський, Новомиколаївський, Розівський, Якимівський, Гуляйпільський, Приморський, Чернігівський, Оріхівський. У кожному з них у свою чергу визначено по чотири сільські ради для участі в проекті.
Учасниками економічного компоненту стали Токмацький та Пологівський райони, де відбір сільрад-учасників ще триває. З усіма районами та 40 сільськими радами підписано угоду про партнерство.
Запорізька обласна рада, як підкреслив Олександр Рябий, першою в Україні прийняла Обласну цільову програму «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» на 2015-2018 роки. Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 14 797 787 гривень, у тому числі 1 479 778 гривень - кошти обласного бюджету.
Управління у справах преси та інформації