Проблема функціонування Молочного лиману через відсутність постійного водного сполучення між лиманом та Азовським морем залишається актуальною.
У зв’язку з цим під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергія Карпія відбулося виїзне засідання в сел. Кирилівка щодо вирішення екологічних проблем гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман».
Учасники заходу - керівництво Приазовського національного природного парку, Азовської морської екологічної інспекції, Кирилівської селищної ради, науковці, громадськість - оглянули нинішній стан з’єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом, який після осінньо-зимових штормів та сильного східного вітру функціонує частково. Внаслідок цього виникла потреба продовжити днопоглиблювальні роботи між Азовським морем та Молочним лиманом.
Фахівці обговорили питання оформлення дозвільних документів на проведення днопоглиблювальних робіт та дотримання вимог природоохоронного законодавства на території Молочного лиману під час нересту.
За інформацією Приазовського парку, на даний час котловина лимана повністю заповнена водою, яка підійшла до корінних берегів, рівень води піднявся до відміток існування лиману в 70-х роках минулого століття (2-2,5 м). Інтенсивне надходження морської води сприяло опрісненню лиманської води, солоність якої в цілому зменшилась майже втричі – від 100-90 проміле на початку літа 2014 року до 26-31 проміле в березні цього року. В лимані почали з’являтися корінні види водних живих ресурсів: креветка, бичок, камбала, піленгас.
За результатами засідання облдержадміністрацією рекомендовано керівництву Приазовського парку розробити та затвердити план невідкладних спільних заходів з охорони території Молочного лиману з державними природоохоронними установами, особливо під час нересту, а також забезпечити постійне функціонування з'єднувального каналу між Азовським морем та Молочним лиманом.
Молочний лиман – найбільший заповідний об’єкт Запорізької області, який знаходиться в межах Приазовського національного парку загальною площею 19 тис. га.
Управління у справах преси та інформації