Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі аграрії внесуть пропозиції щодо порядку використання коштів зі здешевлення кредитів

1 квітня 2015 - 11:31

Запорізькі аграрії внесуть пропозиції щодо порядку використання коштів зі здешевлення кредитів

Спеціальний режим оподаткування аграріїв на сьогодні є одним з найефективніших механізмів підтримки товаровиробників та стимулювання розвитку галузі. Про це на всеукраїнській селекторній нараді повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський.

Урядовець запевнив представників територій, що Мінагрополітики докладе всіх зусиль для збереження цього режиму в подальшому. Наразі щорічна підтримка аграріїв за рахунок спецрежиму оподаткуваня складає близько 18 млрд. грн. Ця норма відповідає вимогам Світової організації торгівлі та інтересам вітчизняних виробників.

Але водночас з початку 2015 року, після прийняття змін до Податкового кодексу та інших актів, аграрії стикнулися з низкою проблемних питань.

- Однією з новацій є запровадження електронного адміністрування ПДВ, яке, в свою чергу, передбачає відкриття електронних рахунків у органах казначейства, на які платники податку мають право зареєструвати податкові накладні. З цього витікає інша проблема — відволікання коштів як мінімум на місяць, — зазначив перший заступник Міністра.

Ярослав Краснопольський також повідомив, що в цьому році Мінагрополітики реалізуватиме дві бюджетні програми в галузі АПК, спрямовані на здешевлення банківських кредитів (обсяг фінансування - 300 млн. грн.) та на підтримку підприємств малого і середнього бізнесу в галузі тваринництва (250 млн. грн.)

Представникам територій було надано роз’яснення щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України про порядок використання коштів зі здешевлення кредитів. У документі мова йде про механізм надання бюджетних коштів, які спрямовуються суб’єктам господарювання АПК на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими банківськими кредитами.

Території мають долучитися до обговорення цього порядку та надати профільному міністерству свої пропозиції.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков повідомив, що запорізькі аграрії, банкіри та громадськість можуть висловити свої думки щодо проекту постанови до середини квітня. Всі пропозиції будуть узагальнені Департаментом  та відправлені до Мінагрополітики.

 

 

Упраління у справах преси та інформації 

Читайте також

Загалом упродовж доби окупанти завдали 616 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1161-го дня війни

Юні спортсмени Запорізької області відзначили Всеукраїнський день футболу товариським матчем

Безпечний прихисток: у Запоріжжі підписали меморандум про релокацію підопічних інтернату на Тернопільщину

Штучний інтелект, технології майбутнього та цифровий бізнес: на Дія.Освіта з’явилися нові корисні серіали

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: в Запоріжжі стартував обласний етап змагань

Найкращі бізнес-ініціативи: триває відбір учасників на національну премію за внесок у розвиток підприємництва

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 29.04.2025

Впродовж доби окупанти завдали 544 удари по 10 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1160-го дня війни

Підприємці Запоріжжя та області!

Від початку року – два випадки захворювання на ботулізм: запоріжців попереджають про небезпечну хворобу