Регіональна рада по координуванню туристичної та курортної діяльності при облдержадміністрації на розширеному засіданні розглянула широкий спектр питань стосовно забезпечення підготовки та проведення туристичного та курортно-оздоровчого сезону.
Заступник голови облдержадміністрації (стажування) Едуард Гугнін, окреслюючи основні напрямки роботи, підкреслив, що суспільно-політична та соціально-економічна ситуація вимагає коригування планів.
- Головне – це безпека туристів. Тому маємо залучити до цієї роботи правоохоронні органи. Стосовно підготовки оздоровчих закладів: їх у нас 550. Відповідна робоча група повинна провести ревізію, чи всі вони готові прийняти відпочиваючих, адже в деяких розміщені вимушені переселенці. Для цього потрібно виробити єдину просту і зрозумілу концепцію моніторингу. Далі: через анексію Криму можна прогнозувати зростання навантаження на Азовське узбережжя, де розташовано 92% наших оздоровчих закладів. У зв’язку з цим потрібно розробити стратегію розвитку туристичної галузі і прописати окремим розділом у «Стратегії-2020», яка саме готується, - виокремив основні завдання Едуард Гугнін.
У ході засідання представники органів місцевого самоврядування доповіли про стан підготовки Придніпровської оздоровчої зони. Зокрема, Запорізька міськрада заклала на оздоровлення дітей пільгових категорій майже 6 млн. грн. з розрахунком охопити послугами біля 8 тис. дітей. Але ця сума є недостатньою. Проблемою залишається і наявність оздоровчих закладів. Наприклад, якщо на початку 90-х у популярному місці відпочинку на Великому Лузі функціонували 22 оздоровчі табори, то сьогодні відкриваються лише два.
Представники приморських територій - Бердянська, Приморської, Приазовської та Якимівської райдержадміністрації – прозвітували, що вже розпочали підготовку до відкриття оздоровчого сезону. Приділяється увага приведенню територій до належного санітарного стану, забезпеченню безпечного руху, безперебійного водопостачання, водовідведення тощо.
У ході обговорення було звернуто увагу на те, що минулого року, у зв’язку з близькістю курортних територій до зони бойових дій, було зірвано перший заїзд. Тому є необхідність уже розпочати інформаційно-роз’яснювальну роботу про безпечність відпочинку на Азовському узбережжі.
Підбиваючи підсумки засідання, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко наголосив, що питання безпеки курортної зони виходить на перший план. Тож за час, що залишився до відкриття оздоровчого сезону, треба відпрацювати з правоохоронними органами заходи посиленої безпеки. Крім того, враховуючи складну економічну ситуацію та зниження платоспроможності населення, слід робити акцент на внутрішній туризм, посилити в цьому питанні взаємодію з туристичними фірмами.
Управління у справах преси та інформації