Завтра, 3 березня, відзначається Всесвітній день дикої природи, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з нагоди прийняття у цей день 1973 року Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою зникнення.
У руслі світових процесів збереження довкілля рухається й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов'язань в екологічній сфері. Зокрема, одним із напрямів такої співпраці є забезпечення виконання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES), до якої Україна приєдналася 14 травня 1999 року.
Виконання CITES повинно сприяти усуненню економічної зацікавленості в процесі використання дикої флори і фауни шляхом обмеження їхнього переміщення за межі країн, які є ареалом їхньої географічної популяції.
Мета Конвенції полягає в тому, щоб гарантувати, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не створює загрози їх виживанню, сприяти захисту деяких видів дикої фауни і флори від надмірної експлуатації в міжнародній торгівлі. Будь-яка торгівля зразками рідкісних видів має здійснюватися під неухильним наглядом наукових компетентних і адміністративних органів.
Проводиться робота в цьому напрямку і в Запорізькій області. Як повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, з метою збереження дикої флори і фауни розроблено інформаційний екологічний атлас Запорізької області, в якому міститься інформація про заповідні території та екологічні коридори, визначено перелік видів рослин, які не занесені до Червоної книги України, але є рідкісними або такими, що перебувають під загрозою зникнення на території області. До цього переліку включено 145 видів рослин.
Протягом 2014 року з метою збереження природних комплексів у Запорізькій області створено п’ять нових територій природно-заповідного фонду місцевого значення.
Управління у справах преси та інформації