Перспективам освітньої реформи в Україні, її можливостям та труднощам реалізації була присвячена зустріч голови Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Лілії Гриневич із науково-педагогічним колективом та студентами Запорізького національного університету. До обговорення долучилися народний депутат Микола Фролов та заступник голови обласної державної інформації (стажування) Едуард Гугнін, який також є викладачем факультету соціології та управління ЗНУ.
У своєму виступі Лілія Гриневич підкреслила, що саме зараз, коли Україна переживає надважкі часи, тільки від самих українців залежить, чи стануть вони співтворцями нового періоду розвитку держави.
- Освіта – це також частина національної безпеки країни, тож її міцні позиції треба пильнувати на рівні з державними кордонами, - зазначила народний депутат.
Вона акцентувала увагу на результатах роботи зі студентами-переселенцями з Донецької, Луганської областей та Криму, робота з якими в ЗНУ перебуває на постійному контролі адміністрації вишу. Не менш актуальною, за словами Лілії Гриневич, залишається робота зі школярами із зони антитерористичної операції, які не встигли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання вчасно. Для них реєстрація для участі в ЗНО продовжена до 20 квітня. Питаннями надання житла таким громадянам наразі опікуються освітні установи.
У форматі діалогу представники професорського викладацького складу вузу, його співробітники та студенти мали змогу з перших вуст почути розгорнуті відповіді на запитання, що їх цікавили.
Наприклад, було озвучено прохання зняти обмеження в нарахуванні заробітної плати науковцям. Крім того, багато питань стосувалися забезпечення випускників першим робочим місцем та підтримки державою Малої академії наук. Лілія Гриневич у відповідь зауважила, що найкращим вирішенням цього питання стане підтримка старшокурсників у їхній мотивації працювати ще під час завершення навчання. Щодо МАН, то ця структура, як зазначила голова Комітету, буде підтримуватися державою, але складна економічна ситуація все ж таки вимагає певної оптимізації її мережі.
У ході обговорення викладачі та студенти порушували питання проходження стажування, аудиту сертифікатів ЗНО, підвищення якості вищої освіти, а також надто широкої як для України (за європейськими нормами) мережі ВНЗ.
На завершення зустрічі Лілія Гриневич зазначила, що свої пропозиції стосовно реформування системи української освіти викладачі та студенти завжди можуть надсилати на її поштову скриньку.
- Завжди готова працювати там, де моя допомога необхідна найбільше. Ви, в свою чергу, маєте активно долучатися до обговорення та аналізу законопроектів та нормативних актів, надаючи конкретні пропозиції до профільного комітету та Міністерства освіти та науки. Чекаємо на ваші побажання. Всі вони будуть уважно розглянуті, - запевнила народний депутат.
Управління у справах преси та інформації