Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Зміни в освітньому законодавстві відчують на собі вчителі пенсійного віку

25 лютого 2015 - 17:13

Про це повідомила голова Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич під час зустрічі з педагогічною та науково-педагогічною громадськістю області. Народний депутат зазначила, що новий Закон України «Про освіту», який буде внесено до парламенту у травні 2015 року, передбачає реалізацію низки досить непопулярних заходів. Серед них – можливе переведення вчителів-пенсіонерів на контракти.

- В умовах фінансово-економічної кризи, яка сьогодні охопила нашу країну, ми маємо все ж таки забезпечувати людей роботою. Тому повинні прийняти низку непопулярних реформ.  Серед вчителів пенсійного віку є неймовірно прекрасні педагоги і директори навчальних закладів. Такі вчителі, зазвичай, можуть мати більше енергії  і вищий рівень кваліфікації, ніж педагоги середнього віку.  Але якщо людина пенсійного віку, яка професійно вже «вигоріла», але принципово  тримається тільки за цю роботу, не даючи працевлаштуватися молодим вчителям, то керівник закладу повинен мати право вирішувати, продовжувати з цим вчителем контракт чи ні. У більшості європейських  країн вчителі працюють за п’ятирічними контрактами. Звичайно, такі кардинальні зміни можуть викликати  суспільне збурення, але ми повинні розуміти необхідність таких реформ, - наголосила Лілія Гриневич.

Спілкуючись з науково-педагогічною спільнотою області, голова профільного Комітету ВР  порушила тему впровадження Закону «Про вищу освіту», який вже ухвалено.

- Це доволі професійний закон, проте його впровадження набагато складніше, ніж ті зусилля, які були потрібні нам для створення і ухвалення цього документу. Є ціла низка перешкод, пов’язаних ще з напрацюванням нормативно-правової бази. При тому,  що сам закон прогресивний та спрямований на якісні нововведення, перевіряють навчальні заклади досі ще за старими постановами та наказами Міністерства освіти, які не відповідають духу і букві цього закону. З іншого боку, різні виші мають різну підготовку до запровадження цього документу, який передбачає встановлення автономії вишів,  надання академічної свободи викладачів і студентів, - зазначила голова Комітету.

Обговорюючи найголовніші зміни в освітньому законодавстві України, Лілія Гриневич підкреслила, що сьогоднішня українська освіта вже давно не задовольняє запити як окремих громадян, так і суспільства в цілому, тому надання українцям  належної якісної освіти є вкрай актуальним завданням влади. За її словами, наші випускники поруч з випускниками європейських країн повинні відчувати себе конкурентоздатними, щоб у подальшому вони мали змогу вибудовувати відповідні бізнес-процеси у своїй рідній країні, а не виїжджати за кордон.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

СБУ перекрила черговий канал втечі «ухилянтів» за кордон

В Запоріжжі відновлюють будинки після ворожих обстрілів: ремонтують дахи та готуються замінювати вікна

Задокументувати порушення прав людини на ТОТ: Запорізька влада координує зусилля з Моніторинговою місією ООН

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 20.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 415 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Запоріжжя: 1000 днів героїчної боротьби

Шановні підприємці! Проєкт «Діалог влади та бізнесу» триває

Тисяча днів незламності: як у запорізьких школах виховують патріотизм

«З понеділка в Запорізькій області через ворожі обстріли застосовуються графіки погодинних відключень», – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Запоріжжя оговтується після нічної атаки: лікарня та котельні відновлюють роботу, тривають ремонти в приватному секторі

Націоналізоване майно у Запоріжжі на приватизаційному аукціоні за зниженою навпіл ціною!

1000 день війни: в Запоріжжі вшанували пам’ять загиблих героїв