Покращити навики написання матеріалів про попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми змогли представники запорізьких ЗМІ на тренінгу, який був організований громадською організацією «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія», що діє на базі Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги.
Захід, участь у якому взяли представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, проводився в межах реалізації проекту «Самоповага та обізнаність, як протидія насилля серед молоді» за фінансової підтримки Українського жіночого фонду.
В.о. начальника відділу у справах сім’ї та дітей Департаменту Вікторія Шапошнікова акцентувала увагу присутніх на важливості протидії насильству в сім’ї та торгівлі людьми. Посадовець поінформувала учасників тренінгу про виконання комплексної обласної програми з оздоровлення і відпочинку дітей, підтримки сім’ї, молоді, гендерного паритету, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2012-2016 роки.
Загалом, було відзначено, що статистика звернень з приводу насильства в сім’ї поступово зменшується. Так, протягом 2014 року в області зафіксовано 7394 звернення, що на 165 менше, ніж за попередній рік.
Як зазначили організатори тренінгу, на сьогодні висвітлення журналістами тем, пов’язаних із захистом прав людини, зазвичай відбувається з нагоди календарно зафіксованих дат. Представники ЗМІ, особливо в обласних та районних центрах, часто не усвідомлюють серйозність проблем, а відтак інформують про них поверхово, наприклад, обмежуючись поданням статистики тощо. Втім, актуальність цих питань вимагає значно глибшого їх розуміння суспільством, порушення суспільних дискусій, захисту прав кожного, хто став жертвою насильства в сім’ї. Саме тому рушійною силою розв’язання проблем, які щодня постають перед жіноцтвом, є інформаційні кампанії, пошук, інколи, навіть нестандартних способів донесення інформації до населення про реалії сьогодення. Наслідком подібних заходів, на думку фахівців-експертів, має стати більш широка поінформованість населення про власні права, допомога у їх реалізації або відновленні у випадку порушення.
У ході тренінгу журналісти обговорили основні причини та проблеми, що заважають висвітлити тему насильства в сім’ї, а також факти дотримання та нівелювання прав людини на шпальтах та екранах українських ЗМІ.
Крім того, представникам ЗМІ було запропоновано приклади інформаційних приводів для журналістських матеріалів та дати, до яких їх можна приурочувати, а також як етично їх висвітлювати. Під час заходу відбулася дискусійна сесія у форматі «питання – відповідь», спілкування з експертами - представниками МВС, Департаменту соціального захисту населення ОДА, представниками громадських організацій, які працюють у напрямку попередження насильства. Учасники тренінгу мали змогу попрактикуватися у написанні матеріалів різних жанрів на правозахисну тематику.
Управління у справах преси та інформації