Служба у цілому забезпечила державний санітарний нагляд за проведенням заходів щодо забезпечення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного благополуччя населення.
На належному рівні проводилась організаційна робота - видано 355 рішень і розпоряджень органів влади з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, за матеріалами перевірок і аналізу видано 170 рішень медичних рад та 409 наказів ЛПЗ.
За порушення санітарного законодавства санепідзакладами застосовано більше 5000 штрафів, збільшилась кількість фінансових санкцій до 145 та справ наданих в прокуратуру - 39.
Епідемічна ситуація по інфекційній захворюваності в 1 півріччі 2006 року знаходилась під контролем.
Однак на недостатньому рівні санепідслужбою, як відзначалось на засіданні колегії, проводиться контроль за виконанням і реалізацією заходів довгострокових програм щодо покращення стану водопровідно-каналізаційного господарства та якості питної води, охорони навколишнього природного середовища.
Матеріально-технічна база ряду оздоровчих закладів для дітей вимагає поліпшення . Кількість пришкільних таборів з денним перебуванням дітей залишається обмеженою.
Більшість ДОЗ в літній період не переводяться на санаторний режим роботи. Не виділяються додаткові кошти на харчування дітей у розмірі 10% .
Залишаються неліквідованими більше 120 стихійних сміттєзвалища у містах Запоріжжі та Мелітополі, а також Вільнянському, Запорізькому, Якимівському, Гуляйпільському, Оріхівському, Пологівському районах.
З початку року в області різко погіршилась епідемічна ситуація по корі. За 6 місяців показник захворюваності склав 43,2 на 100 тисяч (по Україні – 87,6), зареєстровано 811 випадків (за 2005 рік було зареєстровано 11 випадків, показник 0,59).
Незадовільно виконується доручення голови облдержадміністрації від 06.07.2006р. стосовно виділення коштів на придбання вакцин для щеплення від кору у м. Енергодарі, Веселівському, Новомиколаївському, Токмацькому районах.
Зберігається тенденція до подальшого зростання захворюваності на туберкульоз. Найвищі показники захворюваності в К-Дніпровському, Михайлівському, Вільнянському, Запорізькому, Розівському, Веселівському та Мелітопольському районах - 49,6-75,5 при середньому по області 46,8 на 100 тис. нас.
Стабілізувалась в цілому по області ситуація по бацилярному туберкульозу – показник захворюваності 19,1 проти 20,1 на 100 тис. нас. за аналогічний період 2005 року.
Низьке виконання плану флюорографічних оглядів відмічається в Новомиколаївському, Веселівському, Мелітопольському, Вільнянському та Розівському районах - 24,0 – 29,5%. Контроль за організацією флюорооглядів з боку санепідслужби в зазначених районах незадовільний.
В області зберігається тенденція до зростання захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Тому варто - посилити контроль за виконанням Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, венеричних захворювань, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, венеричні захворювання у Запорізькій області на 2004-2008 роки.
Прес-служба облдержадміністрації