29 січня Україна відзначає 97-у річницю однієї з найтрагічніших подій у своїй історії. На вшанування пам’яті загиблих під Крутами студентів та гімназистів в обласному краєзнавчому музеї відбувся урок мужності «Ми пам’ятаємо героїв Крут», організований обласним центром патріотичного виховання молоді за підтримки управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації.
У заході взяли участь начальник управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької ОДА Наталія Власова, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА Олександр Зубченко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Владислав Мороко, заступник військового комісара Запорізького обласного військового комісаріату Михайло Логвінов, військовослужбовці військової частини А-1978, учасники АТО Руслан Яриш та Павло Гавришко, учні та студенти, волонтери.
Учасники заходу перегорнули сторінки історії, переглянувши документальні кадри про події громадянської війни 1917-1921 років на території України, а також хвилиною мовчання вшанували пам'ять юнаків, які загинули, відстоюючи свою Батьківщину.
Виступаючи перед молоддю, учасники АТО Руслан Яриш та Павло Гавришко подякували за підтримку, яку вони постійно отримували від простих громадян, перебуваючи на полі бою під Луганськом. Вони відзначили, що відвага молоді тих поколінь надихає сучасних українців, вселяє в їхні душі почуття патріотизму та мужності.
Заступник обласного військового комісара полковник Михайло Логвінов також підкреслив подвиг українських героїв тих часів, які пішли дорогою безсмертної слави і незламної вірності своєму народу. Сучасне молоде покоління, за словами полковника, так само як і юні захисники Крут, готове віддати найдорожче заради мирного майбутнього України.
У рамка заходу начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю ОДА Олександр Зубченко вручив волонтерам подяки.
Довідково
Битва під Крутами відбулася 29 січня 1918 року поблизу селища Крути, на малій залізничній станції на відстані 130 кілометрів на північний схід від Києва. Битва тривала близько п'яти годин між шеститисячною більшовицькою армією Муравйова та близько 600 київськими юнкерами та студентами, які захищали підступи до Києва. Цей бій набув символічного значення для України завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою. 19 березня 1918 року за рішенням Центральної Ради тіла 27 розстріляних вояків-студентів були перевезені до Києва та урочисто поховані на Аскольдовій могилі.
Управління у справах преси та інформації