Рівень споживання природного газу теплопостачальними підприємствами та стан розрахунків за спожиту електроенергію розглянули учасники обласної селекторної наради, яку провів директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Максим Шахов.
Посадовець повідомив, що із 40 теплогенеруючих та теплопостачальних організацій області економії на сьогодні досягнули лише 16. При цьому загальна частка цих підприємств у загальнообласному споживанні природного газу складає лише 0,6 %. Інші організації, в тому числі і найбільші споживачі блакитного палива, продовжують перевищувати затверджені для них обсяги споживання газу. Запланований об’єм допустимого його використання - 127 449 тис. м³, тоді як по факту вже використано 139441,4 тис. м³.
Тільки за 25 діб січня 2015 року підприємствами спожито 61,9 млн. м3 природного газу (план – 50,6 млн. м3). Основною причиною перевищення лімітів у січні на 11,3 млн. м3 (22,3%) Максим Шахов назвав зниження середньодобової температури зовнішнього повітря (-3,0 оС у поточному році проти -1,2 оС торік).
- Через такі показники Мінрегіоном, Міненерговугілля та НАК «Нафтогаз України» регулярно порушуються питання щодо необхідності приведення обсягів споживання природного газу у відповідність до затверджених обсягів. Тому головам райдержадміністрацій та міським головам міст необхідно спільно з керівниками теплогенеруючих та теплопостачальних організацій вжити всіх необхідних заходів для приведення обсягів споживання газу у відповідність до чинних лімітів, - звернувся до представників територій посадовець.
У ході обговорення також було розглянуто стан розрахунків за електричну енергію підприємствами водопровідно-каналізаційного господарства. Рівень розрахунків, як повідомив заступник директора Департаменту Костянтин Кувайцев, на сьогодні складає 74 %.
Загалом борг за спожиту електроенергію з початку минулого року виріс майже на 38% (із 37195,9 тис. грн. до 51225,2 тис. грн.).
Найбільше претензій стосовно приросту боргу прозвучало на адресу КП «Водоканал» (м. Кам’янка-Дніпровська), Якимівського ОП ВУЖКГ та ПО, КП Комунсервіс (м. Гуляйполе), КП «Оріхівський комунальник», КП «Підприємство комунальної власності» (м. Енергодар), КП «Михайлівський комунгосп».
Зменшити заборгованість вдалося тільки КП «Водоканал» м. Мелітополь на 51,4 %.
За підсумками наради керівники підприємств спільно з керівниками органів місцевого самоврядування мають проаналізувати стан розрахунків за електроенергію та вжити першочергових заходів щодо скорочення заборгованості.
Управління у справах преси та інформації