27 січня весь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня, 70 років тому, радянська армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті - Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, в якому загинуло понад 1 млн. євреїв.
Голокост тривав у період 1933-1945-х років і загалом призвів до умисного винищення практично третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин. Це одне із найбільш страшних і нелюдських явищ в людській історії - сплановане нацистським режимом цілеспрямоване винищення цілих народів.
Трагічні події Голокосту не обійшли й Запорізький край. У м. Запоріжжя протягом 1941-43 років було знищено понад 20 тис. євреїв. Сьогодні пам’ять загиблих вшанували представники обласної та міської влади, національно-культурних товариств, громадськості біля пам’ятника, встановленого на місці розстрілу.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко нагадав, що за період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 3 млн. мирних жителів, з яких близько 850 — 900 тис. складали євреї, які проживали в Україні.
У рішенні Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року про день пам’яті жертв Голокосту зазначено про неприпустимість заперечення Голокосту як історичної події, а також міститься заклик розвивати освітні програми про геноцид і охороняти як історичні пам'ятники місця, де відбувалися масові вбивства євреїв. Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", йдеться в тексті резолюції.
Управління у справах преси та інформації