Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Громадськість та фахівці спільно взяли під опіку збереження та розвиток заказника «Дніпровські пороги»

26 грудня 2014 - 15:24

В облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу» щодо сучасного стану та перспектив розвитку заказника «Дніпровські пороги», організоване комітетом з питань екології, природних ресурсів та охорони природного середовища Громадської ради при облдержадміністрації.

У заході взяли участь представники профільних департаментів ОДА, Національного заповідника «Хортиця», Головного управління Держземагенства в Запорізькій області, Запорізького науково-дослідного та проектного інституту землеустрою, Державної екологічної інспекції в Запорізькій області.

Учасники засідання розглянули низку питань, пов’язаних із розвитком та перспективами заказника, особливо зосередившись на встановленні в натурі меж його території. Для цього, за словами представників НЗ «Хортиця», потрібно відкоригувати вже чинний проект землеустрою, в якому потрібно вказати точну природоохоронну площу геологічного заказника – 1383 га.

Крім того, як зазначив начальник управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Билим, важливим є питання вилучення з території заказника всіх об’єктів інфраструктури.

-  Він розташовується в межах міста та займає 95% природно-заповідного фонду Запоріжжя. Важливо виключити з нього всі території, які мають антропогенні та техногенні порушення – це населені пункти, мостові переходи, транспортні магістралі. Якщо цього не зробити, то будь-які роботи на цих об’єктах потрібно буде погоджувати з центральними відомствами, - повідомив посадовець.

Продовжуючи тему, представники ГУ Держземагенства в Запорізькій області звернули увагу на те, що встановленням у натурі меж заказника не формується земельна ділянка і не надається комусь у власність. Встановлюються лише обмеження на використання природоохоронної території, адже основною проблемою функціонування заказника на сьогодні є відсутність законних повноважень щодо забезпечення його охорони. Як наслідок, на заповідній території постійно фіксуються випадки незаконного рибальства та несанкціонованого будівництва.

Протягом заходу учасники також розглянули питання, пов’язані з особливостями погодження проекту землеустрою, зокрема визначенням  органу, який має право на місцевому рівні погоджувати такі документи.

За результатами засідання прийнято резолюцію з чіткими рекомендаціями та планами щодо вирішення подальшої долі заказника.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Діалог влади та бізнесу»: у Запоріжжі говорили про можливості франчайзингу як способу започаткування власного бізнесу з найменшими ризиками

Культура памʼяті та майбутнього: Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у Запоріжжі

Кожен власник свійських тварин має бути пильним: куди звертатися у випадку підозри захворювання худоби на ящур чи блутанг

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.04.2025

Упродовж доби окупанти завдали 536 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області

На Запоріжжі стартує тиждень імунізації: фахівці закликають робити щеплення від небезпечних хвороб

Ліквідація наслідків масштабного ворожого обстрілу триває: комунальні служби невпинно працюють третій день поспіль

Безпека в Telegram: прості кроки, щоб не стати жертвою зламу

Більше можливостей для працевлаштування людей з інвалідністю

Пошкоджено дві багатоповерхівки: ворог вчергове атакував Запоріжжя дронами

«Професія – основа всього»: вимушена переселенка з Пологівщини відродила швейний бізнес у Запоріжжі

Коло єдності в Запоріжжі: спорт, що об’єднує