Під час тридцять дев’ятої сесії обласної ради шостого скликання депутатами затверджено звіт облдержадміністрації щодо виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2014 рік та Програму соціально-економічного та культурного розвитку Запорізької області на 2015 рік.
Серед пріоритетних завдань економічного розвитку в наступному році облдержадміністрацією визначено зміцнення потенціалу промисловості та аграрного сектору, підвищення технологічного рівня та конкурентоспроможності продукції, залучення інвестицій.
У промисловості модернізація виробництва та впровадження нових технологічних процесів буде проводитися на підприємствах металургійної промисловості, зокрема на ВАТ «ЗМК «Запоріжсталь», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». Технічне переобладнання виробництва та впровадження новітніх технологій планують і підприємства машинобудування. Так, АТ «Мотор Січ» передбачає спрямувати на ці цілі понад 1,1 млрд. грн.; КП «НВК «Іскра» – 51,6 млн. грн., ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод» – 2,2 млн. грн.
При цьому основним джерелом фінансування капіталовкладень залишатимуться власні кошти підприємств. Загалом освоєння капітальних інвестицій планується в обсязі 7,1 млрд. грн.
Разом з тим, стоїть завдання активізації залучення іноземних інвестицій. Очікується, що протягом року сума залучених в економіку області коштів становитиме 92,2 млн. дол. США, завдяки чому загальний обсяг прямих іноземних інвестицій на 01.01.2016 зросте до 1051,6 млн. дол. США (109,6 % до 01.01.2015).
У центрі уваги влади залишиться вирішення проблемних питань за участю центральних органів виконавчої влади підприємств державного сектору та оборонно-промислового комплексу. Цей перелік залишається майже незмінним: ЗДП «Кремнійполімер», ПАТ «АЗМОЛ», ЗДП «Радіоприлад», ВП «Запорізьке спеціальне конструкторське бюро авіаційних бортових систем».
За умови виконання запланованого обсяг виробництва промислової продукції прогнозується на рівні 2014 року;
Розвиток агропромислового комплексу та забезпечення продовольчої безпеки пов'язаний з упровадженням сучасних технологій, оптимізацією структури посівних площ, розширенням площ зрошуваних земель тощо. У галузі планується реалізація низки проектів, зокрема з будівництва сучасного заводу по переробці насіння соняшника у Гуляйпільському районі, будівництва доїльних залів у ПрАТ "Райз-Максимко" Токмацького району,
введення в експлуатацію свинокомплексів у ТОВ «Лідер» Новомиколаївського району на 1,8 тис. голів, ПрАТ "Агропромислова компанія" Михайлівського району на 1,3 тис. голів, ПрАТ "Агропромислова компанія" Великобілозерського району на 1,2 тис. голів, ДП "Конярство України" Новомиколаївського району на 300 голів.
За результатами господарювання очікується збільшення виробництва валової продукції сільського господарства до 9637,1 млн. грн. або 101,2 % до рівня 2014 року.
Управління у справах преси та інформації