Підбито підсумки реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. На прес-конференції, яка відбулась у Запорізькому державному медичному університеті, із досягнутими результатами журналістів ознайомили член-кореспондент НАМН України, д.м.н., професор Василь Нетяженко та головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Юлія Косогор.
Даний пілотний проект запроваджений ще в 2012 році.
- Близько 35% пацієнтів хворих на гіпертонію звернулися до лікарів і розпочали або продовжили лікування. Без пілотного проекту по всій Україні лікується лише 15% пацієнтів. Ми маємо попередні результати, згідно з якими кількість інсультів за цей період зменшилися на 20%, так само як і викликів швидкої допомоги, - констатував Василь Нетяженко.
Щодо Запорізької області, показник захворюваності на гіпертонічну хворобу серед населення області тільки за дев’ять місяців поточного року знизився на 7,6% (946,0 на 100 тис. населення проти 1023,3 на 100 тис. населення за 9 міс. 2013 року).
За словами головного спеціаліста відділу лікувально-профілактичної допомоги управління реформ та розвитку медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Юлії Косогор, на виконання цієї програми в Запорізькій області на 2014 рік передбачено понад п’ять млн. грн. На сьогодні виділено чотири млн. грн., понад 3,8 млн. грн. із цих коштів вже використано.
З 01.01.2014 по 30.11.2014 на отримання ліків від гіпертонії виписано 126238 рецептів. З ними до аптек регіону звернулися 99269 пацієнтів.
Управління у справах преси та інформації