Представники запорізької медицини взяли участь у всеукраїнській нараді з питання медичного забезпечення потерпілих та учасників антитерористичної операції, яку провів в.о. Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець. Департамент охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації представляли головний спеціаліст відділу кадрів та спецроботи Дмитро Снігуров, а також заступник головного лікаря обласної клінічної лікарні, головний позаштатний пульмонолог Департаменту Олексій Кулиніч.
Відкриваючи нараду, в.о. Міністра наголосив, що в нинішній ситуації першочерговими завданнями для медиків залишаються допомога пораненим, перепідготовка медичних працівників на випадок масштабних військових дій та забезпечення медичних закладів усім необхідним для допомоги цивільному населенню.
За його словами, війна певною мірою розпочала й реформу системи охорони здоров’я. Адже переформатовується надання медичної допомоги в прифронтових районах, оскільки зруйнована велика й потужна медична база в Донецьку та Луганську. Нині переносяться та створюються нові медичні центри на звільнених територіях для лікування постраждалих та переселенців. Уже розпочато роботу по укомплектуванню нових високоспеціалізованих медичних закладів.
Щодо стану справ у нашій області, як повідомили представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністраії, кваліфікована медична допомога надається всім постраждалим без винятку. В лікувально-профілактичних закладах області за період проведення АТО стаціонарна медична допомога надана понад 110 пораненим, доставленим із зони АТО, в подальшому військовослужбовці були переведені до госпіталів Міністерства оборони.
В лікувально-профілактичних закладах регіону проведено роботу щодо створення резерву ліжок та їх можливої перепрофілізації на випадок надзвичайної ситуації.
Профільні відділення лікарень укомплектовано медичними препаратами, створено резервні бригади, передбачено проведення лікувально-евакуаційних та протиепідемічних заходів.
Однак проблемним, за словами фахівців, залишається питання медикаментозного забезпечення переміщених осіб та постраждалих у зоні АТО імуносупресорами, вакцинами, лікарськими засобами для лікування ВІЛ/інфекції тощо.
Зважаючи на обмежені можливості місцевого бюджету, відповідно до наказів МОЗ України лікувально-профілактичні заклади області отримали гуманітарну допомогу, а саме: антибіотики, аптечні сумки, матеріали для гемодіалізу, набори інструментів для хірургічних втручань, знеболюючі засоби, ліки для хворих на цукровий діабет, імунобіологічні препарати, медичні набори для невідкладної допомоги тощо.
Управління у справах преси та інформації