Департаментом економічного розвитку та торгівлі визначено оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій Запорізької області за підсумками січня-вересня 2014 року.
Розрахунки оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій здійснено за 28 показниками, а для міст обласного значення оцінку для порівняльних зіставлень визначено за 23 показниками.
Перший напрям – економічний розвиток – є найбільш визначальним, обраховується за 10 показниками, які включають обсяг реалізованої промислової продукції, темп росту валової продукції сільського господарства, стан розрахунків за спожиту електроенергію, за природний газ тощо.
За цими показниками до трійки лідерів увійшли: серед районів – Кам'янсько-Дніпровський, Токмацький, Новомиколаївський; останнє місце посів Веселівський район.
Серед міст обласного значення лідерами є Запоріжжя, Бердянськ і Мелітополь; на останньому місці – м. Енергодар.
За напрямом «державні фінанси» (рівень виконання річних показників доходів загального фонду місцевих бюджетів, обсяг податкових надходжень до місцевих бюджетів у розрахунку на одиницю населення, податковий борг тощо) серед районів лідирують Пологівський, Розівський та Василівський; аутсайдер – Приазовський район.
Серед міст обласного значення у першій трійці Енергодар, Мелітополь і Токмак; останнє місце – Запоріжжя.
Напрям «споживчий ринок» враховує обсяг обороту роздрібної торгівлі та ресторанного господарства та приріст обороту роздрібної торгівлі у розрахунку на одиницю населення. Найкращих показників досягли Розівський, Кам'янсько-Дніпровський і Бердянський райони; найгірші – в Якимівському районі.
Серед міст обласного значення лідерами є Токмак, Мелітополь і Запоріжжя; на останньому місці – Енергодар.
Стан ринку праці визначається рівнем середньомісячної заробітної плати та її зростанням, сумою заборгованості з виплати заробітної плати. За цими показниками до трійки лідерів увійшли Гуляйпільський, Токмацький і Пологівський райони; замикає Куйбишевський район.
Серед міст обласного лідирують Бердянськ, Мелітополь і Енергодар; відстає Токмак.
Підсумки за напрямом «житлово-комунальне господарство та будівництво житла» підбиваються за такими показниками як рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг, наявність заборгованості за них, введення в експлуатацію площі житла. Найвищі результати продемонстрували Михайлівський, Запорізький і Кам'янсько-Дніпровський райони; серед міст - Бердянськ, Запоріжжя і Енергодар; найнижчі - Великобілозерський район та м.Токмак.
За напрямом «захист прав дитини» ( влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання) попереду Гуляйпільський, Михайлівський, Приморський райони; відстає Бердянський район.
Серед міст обласного значення на перших позиціях Енергодар, Запоріжжя і Бердянськ; на останній – Мелітополь.
Підсумкова оцінка результатів діяльності районних державних адміністрацій за січень-вересень 2014 року виглядає таким чином: 1 місце - Кам'янсько-Дніпровський район, 2 місце - Михайлівський район, 3 місце - Гуляйпільський район. На останньому місці - Куйбишевський район.
Таблиця рейтингів діяльності районних державних адміністрацій за підсумками 9 місяців 2014 року – в доданому файлі.
Управління у справах преси та інформації