Питання укріплення оборони прифронтових областей розглянули учасники виїзної міжвідомчої наради, яка відбулася на базі Запорізької обласної державної адміністрації за участю першого заступника ОДА Григорія Самардака.
До обговорення долучилися представники Міністерства внутрішніх справ України, Генерального штабу Збройних Сил України, ДСНС, Національної гвардії та Державної прикордонної служби України, а також Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Херсонської, Миколаївської, Одеської облдержадміністрацій, військові комісари та керівники головних управлінь МВС, СБУ, ДСНС.
Відкриваючи нараду, заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Михайло Коваль наголосив на необхідності негайної роботи з налагодження тісної взаємодії органів війського управління ЗСУ та інших військових формувань з місцевими органами влади.
- Ми повинні прийти до спільних знаменників у питанні оборони прифронтових областей та забезпечити їх практичне виконання. Потрібно готуватися до всіх можливих варіантів розгортання подій, тільки таким чином ми зможемо в разі необхідності відбити ворожі сили противника, - зазначив генерал-полковник.
Про роботу з посилення охорони та оборони Запорізької області поінформував перший заступник голови ОДА Григорій Самардак. Посадовець повідомив, що з метою підготовки області до оборони проведено три хвилі призову - понад 5 тисяч військовозобов'язаних вступили до лав Збройних Сил України та інших військових формувань; сформовано два батальйони територіальної оборони, один батальйон народного спротиву та один батальйон спеціального призначення при ГУ МВС в області; організовано народні сили самооборони; забезпечено охорону важливих об'єктів і комунікацій.
Крім того, підготовлена система оборонних рубежів і позицій, які перешкоджають проникненню сил противника на територію області.
- За рішенням Ради оборони області наразі створюються додаткові блок-пости, а саме 22 мобільних залізобетонних блок-пости посиленого типу з модулями у вигляді дотів. Інженерні роботи з їх установки та устаткування координуються нами зі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області та «Запоріжжяобленерго». Організовано роботу по захисту бронетехніки та ремонту автомобілів підрозділів Збройних Сил України. Бригадами семи запорізьких підприємств на сьогодні здійснюється ремонт 121 одиниці автотехніки військової частини, яка знаходилася на тривалому зберіганні, - повідомив Григорій Самардак.
У ході наради учасники також розглянули першочергові заходи, які необхідно здійснити для забезпечення надійного укріплення областей, успішного відбиття збройної агресії та протидії диверсійно-підривній діяльності на території України. Зокрема, було порушено питання створення сприятливих умов для розгортання військ у регіонах, проведення розрахунків цивільно-інженерної техніки, визначення найбільш небезпечних ділянок місцевості та основних автошляхів, які могли б мати інтерес для противника, організації та проведення мобілізації людських і транспортних ресурсів тощо.
За результатами наради прийнято відповідні рішення, реалізація яких дозволить підвищити рівень оборонної роботи на місцях.
Управління у справах преси та інформації