Запорізькі освітяни взяли участь у селекторній нараді, яку провели заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський та директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук щодо умов проведення державної підсумкової атестації (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури у 2015 році. Учасникам наради повідомили, що всі випускники шкіл проходитимуть ДПА з української мови та літератури у поєднанні із ЗНО 24 квітня 2015 року. ДПА з інших двох предметів (математики або історії і третього предмету на вибір учня) школа проводитиме для 11-класників за самостійно розробленими завданнями. Також було наголошено, що у 2015 році державна підсумкова атестація буде проведена тільки у письмовій формі.
Ігор Лікарчук зазначив: для того, щоб 24 квітня пройти ДПА у формі ЗНО з української мови та літератури, кожен 11-класник повинен заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Аби гарантовано забезпечити реєстрацію всіх випускників на ДПА, керівники шкіл паралельно надсилатимуть списки своїх випускників та комплект реєстраційних документів для кожного випускника до регіональних центрів оцінювання. Загалом реєстрація випускників триватиме з 5 січня до 20 лютого 2015 року. Всі зареєстровані випускники проходитимуть ДПА і ЗНО за єдиним тестом у визначену дату. Слід звернути увагу на те, що за виконання тесту з української мови та літератури випускникові виставлятимуть дві оцінки: першу – за ДПА у шкалі від одного до 12 балів (на основі цієї оцінки випускнику видаватимуть атестат); другу – за ЗНО у шкалі від 100 до 200. На основі цього результату буде визначено, склав чи не склав ЗНО абітурієнт. Якою має бути мінімальна кількість балів для проходження ЗНО, визначатимуть експерти.
Результати будуть повідомлені випускникам до 12 травня. Варто зауважити, що ті випускники, які 24 квітня не складуть тест з української мови і літератури, не зможуть стати студентами університетів у 2015 році. Адже обов’язковою вимогою всіх університетів до абітурієнта є складання ЗНО з української мови та літератури. Відповідно, у разі не складання тесту з цього предмета випускник не буде проходити й інші тести ЗНО. Втім, щоб ці учні могли отримати атестати про завершення школи, навчальний заклад проведе для них ДПА вже окремо від ЗНО.
У випадку, якщо учень зареєструвався на ДПА 24 квітня, але через стан здоров’я чи форсмажорні причини не приїхав до пункту тестування, школа повинна провести ДПА для такого учня окремо також за самостійно розробленими завданнями. А ЗНО з української мови та літератури для вступу у виш випускник складатиме під час додаткової сесії. Щодо випускників шкіл, які не планують вступати до університетів, але хочуть отримати атестат про закінчення повної загальної середньої освіти, для них школи окремо проведуть ДПА у письмовій формі за самостійно розробленими завданнями.
Управління у справах преси та інформації