У цьому можна було переконатися під час обласного конкурсу фольклорних колективів «Запорізька спадщина», який відбувся на базі палацу культури «Титан» за ініціативи Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, а також обласного методичного центру культури і мистецтва.
Учасників заходу привітав директор Департаменту Владислав Мороко. Посадовець зазначив, що головною метою таких конкурсів є збереження, розвиток та пропагування традицій фольклору Запорізького краю, активізація діяльності фольклорних колективів, використання регіональних зразків фольклору в репертуарі аматорських колективів та підвищення рівня їх виконавської майстерності.
- Сьогодні, в часи, коли на Сході нашої країни вирують військові дії, як ніколи важливо пам’ятати про коріння свого роду. Кожен з нас повинен приділяти велике значення відродженню та розвитку українських національних традицій через творчу діяльність, яка відображає життя народу, культуру та місцевий колорит. Така народна творчість має величезну етнографічну цінність, - підкреслив Владислав Мороко.
Члени журі та глядачі сповна насолодилися цікавими та оригінальними виступами учасників конкурсу, які представили обряди українських народних свят, вечорниць та звичаїв. У вокальній програмі заходу домінуючими були народні та ліричні пісні.
Свою майстерність продемонстрували 18 колективів із Запоріжжя, Токмака, Енергодара та Мелітополя, а також із Василівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Куйбишевського, Мелітопольського, Новомиколаївського, Михайлівського, Оріхівського та Пологівського районів.
Переможці були визначені в трьох номінаціях: «Краще виконання місцевого пісенного фольклору» (до 17 років включно), «Краще виконання фольклорно-обрядової картинки» (від 18 років включно) та «Краще виконання місцевого пісенного фольклору» (від 18 років включно).
Управління у справах преси та інформації