Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній день діабету, який був затверджений Всесвітньою Організацією Охорони здоров'я в 1991 році. Починаючи з 2004 року, в області з цієї нагоди проводяться інформаційно-благодійні акції з метою поширення знань про захворювання на цукровий діабет, що повинно сприяти виявленню цієї хвороби на ранній стадії.
Цього року під час акції всі бажаючі мали змогу безкоштовно отримати консультації фахівців, просвітню літературу про захворювання, зробити експрес-аналіз на глюкозу крові, прослухати лекції про правильне харчування, лікування та профілактику ускладнень при цукровому діабеті провідних запорізьких фахівців з ендокринології.
Нині діабет часто діагностують у дітей, підлітків, людей молодого віку, жінок дітородного віку, а 20% осіб віком понад 65 років страждають на цукровий діабет другого типу. Такі пацієнти при високому рівні показників цукру мають високий ризик виникнення серйозних і часто небезпечних для життя ускладнень.
На диспансерному обліку в Запорізькій області перебувають 48 тис. хворих на цукровий діабет, з них 9 тис. потребують інсулінотерапії. 200 осіб із захворюванням на цукровий діабет виявлено серед переселенців із зони проведення антитерористичної операції. Всі вони забезпечуються інсуліном за рахунок бюджетних коштів. На сьогодні всі хворі на цукровий діабет забезпечені інсуліном у повному обсязі.
Спеціалісти наголошують, що діабет - не вирок, якщо його вчасно виявити і правильно лікувати. Робота з ендокринологом, дотримання дієтичних рекомендацій і вдосконалення навичок догляду за собою – найкращий спосіб управляти діабетом і перешкоджати виникненню ускладнень.
У 2015 році Кабінет Міністрів України планує змінити систему забезпечення хворих інсулінами, замінивши тендерну систему на систему реімбурсації, яка базується на компенсації вартості лікувальних засобів аптекам. Наразі на сайті Міністерства охорони здоров'я України йде громадське обговорення проекту.
Управління у справах преси та інформації