Три навчальних заклади Запоріжжя, Державна служба зайнятості, обласна державна адміністрація і титано-магнієвий комбінат почали впровадження пілотного освітнього проекту «Підготовка фахівців за профілем професій». Зокрема, у його рамках вище індустріально-політехнічне училище, ліцей залізничного транспорту, вищий професійний металургійний ліцей уклали з ТОВ «ЗТМК» нові контракти на підготовку кадрів.
Згідно з угодою навчальні заклади зобов'язуються підготувати для підприємства студентів відповідно до заздалегідь підписаних профілів професій за трьома спеціальностями: електромонтер, токар і машиніст крана.
«Профіль професії» - це документ, укладений навчальним закладом та підприємством, що детально описує компетенції, навички і знання, якими повинен володіти випускник, спеціально підготовлений навчальним закладом для ЗТМК. Навчальні заклади та комбінат відкоригували програми навчання і алгоритм взаємодії при проходженні практики.
- Проект за участю Державної служби зайнятості, Запорізької обласної адміністрації і ЗТМК є пілотним. Вважаю, що це корисна соціально орієнтована ініціатива, що дозволяє більш ефективно використовувати кошти бюджету, які витрачаються на освіту. Навчальні заклади мають можливість готувати фахівців чітко відповідно до побажань бізнесу, в більш якісних умовах, оскільки вони вже з першого курсу практикуються на самому підприємстві, - пояснив заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександр Базь. - Таким чином, освіта перестає бути відірваною від виробництва, а стає практично орієнтованою на результат. Навчальні програми коригуються відповідно до побажань підприємства, учні проходять навчання на робочих місцях, під час практики підприємства відбирають кращих. Від цього виграє і роботодавець, і випускник, і держава. В результаті підприємство отримає професійні кадри, молодь - робочі місця, держава - оптимальну модель взаємодії бізнесу та навчальних закладів.
Запорізький титано-магнієвий комбінат упроваджує такий підхід одним з перших в області.
- Випускники профтехучилищ, як правило, виносять з навчального процесу лише теоретичні знання та деякі практичні навички. Підприємству доводиться заново навчати їх на робочому місці. Тому ми повністю змінили підхід до цього питання. Тепер профтехучилища випускатимуть фахівців, які будуть максимально підготовлені до майбутньої професії, - зазначив директор ТОВ «ЗТМК» Володимир Сивак.
Управління у справах преси та інформації